טיול לויאטנם

מה כולל טיול לויאטנם?

ויאטנם היא מדינה ייחודית ומרתקת עם מורשת של אלפיים שנה, קו חוף ארוך במיוחד (כ-2,000 ק"מ!), תרבות ססגונית, שילוב בין ערים עצומות בגודלן (בהו צ'י מין סיטי למשל חיים לא פחות מ-8 מיליון בני אדם וזהו גם מספר התושבים של הבירה האנוי) לצד כפרים זעירים וציוריים ובנוסף לכל הנ"ל גם נופים שלא תראו באף מקום אחר בעולם.

ויזה לויאטנם

אם ברצונכם לטייל בויאטנם קחו בחשבון שעל-מנת להיכנס למדינה נדרשת ויזה. ניתן לקבל ויזה לחודש אחד או ל-3 חודשים, ועוד בחירה היא בין ויזה שמאפשרת כניסה חד-פעמית לבין ויזה שניתן להיכנס איתה מספר פעמים למדינה וכך לשלב טיול בויאטנם עם מדינות נוספות באזור ובפרט לאוס וקמבודיה השכנות ממערב.

אקלים בויאטנם

כל מי שרוצה לטייל בויאטנם צריך כמובן לקחת בחשבון את מזג האוויר. ויאטנם היא כאמור מדינה ארוכה – כ-2,000 ק"מ – וצרה למדי. המבנה הייחודי שלה הופך את הצפון והדרום לאזורי אקלים שונים: בצפון במרץ ובאפריל נעים מאוד וכך גם בין אוקטובר לדצמבר. הקיץ (החל ממאי ועד ספטמבר) גשום וחם מאוד, וגם בחורף (ינואר-פברואר) לא כדאי להגיע עקב הטמפרטורות הנמוכות יחסית. בדרום החל מיוני ועד נובמבר ישנם גשמים רבים, בין דצמבר לפברואר יחסית קריר ואין גשם, ואילו מרץ, אפריל ומאי יבשים אבל חמים (ובפרט אפריל).

טיול לויאטנם – האטרקציות העיקריות

תכנון טיול לויאטנם מושפע ראשית כל מהבחירה לגבי אופי הטיול: האם הוא יכלול רק את צפון המדינה, האם הוא יתמקד בחלק הדרומי של ויאטנם ואולי גם וגם, והאם תהיינה גיחות ללאוס ולקמבודיה. יש לקחת בחשבון את המרחקים היחסית גדולים בין אטרקציות שונות שאותן רוצים לכלול בטיול ובפרט בין הצפון (שהעיר הגדולה בו היא האנוי) לבין הדרום (שהעיר הגדולה בו היא הו צ'י מין סיטי, לשעבר סייגון).

בין האטרקציות העיקריות שכדאי לכלול במסגרת טיול לויאטנם: דלתות המקונג בדרום, הכפרים בק הא וסאפה שבחלק הצפוני מערבי של ויאטנם, עיר החייטים הוי אן, חופי נה טראנג, נין בין שמפורסמת בסלעי גיר ענקיים, מפרץ הא לונג ועוד מקום שכדאי להגיע אליו כשמטיילים בויאטנם הוא דאלאת.