פחד מטיסות

פחד מטיסות

לא משנה כמה פעמים יאמרו לכם כי טיסה זה דבר בטוח- רבים עשויים לחשוש בעת העלייה למטוס. אם לא תטפלו בבעיה , הרי היא עשויה להחמיר ולהביא אתכם למצב בו לא תטוסו כלל.

מהיכן נובעת החרדה

פחד מטיסות עשוי לנבוע בשל אירוע טראומטי אשר התרחש בעת הטיסה כמו למשל נחיתת חירום או כיסי אוויר קשים או אפילו בשל התנהגות לא מתאימה של נוסע במטוס- כל אותם סיבות עשויות לעורר את הפחד.

עוד נוסיף את הפחד אשר חברות התעופה עשויות לנטוע בנו לא פעם- אחד הדברים הראשונים אשר נגלים לנו בעת הכניסה לאולם הטיסות הוא עדכון  ביטוח החיים – אין ספק כי מדובר בסיטואציה מלחיצה למדי הדורשת התייחסות.

קיימות מגוון שיטות טיפול

במידה ואתם סובלים מפני פחד מטיסות, דעו כי בשנים האחרונות קיימות מגוון שיטות טיפול שונות המסייעות להפחתת החששות.  באפשרותכם להתבונן על תמונות של מטוסים , לצפות בסרטים אודות מטוסים וכן להגיע לשדה התעופה.

טיפול בהלם: במידה ואתם מפחדים מפני הטיסה, הרי הדרך הטובה ביותר היא להזמין  כרטיס טיסה למקום רחוק.

היפנוזה: מצב של היפנוזה מאפשר לכם  להגיע למצב של רגיעה באמצעות הרפית השרירים ושימוש בדמיון מודרך.

קריאת ספרים: שיטה נוספת היא לקרוא ספרים אודות הנושא ולראות כי השד אינו כל כך נורא.

כיצד תבחרו את השיטה המתאימה ביותר

הזכרנו את השיטות השונות לטיפול מפני פחד מטיסות  וחשוב ביותר לבחור את השיטה המתאימה לכם. ישנן שיטות שונות אך לא כל השיטות מתאימות לכולם. על מנת לבחור את השיטה המתאימה ביותר חשוב מאד לשוחח עם מגוון אנשי מקצוע הבקיאים בשיטות השונות- כל אחד מהם יעניק לכם את זווית הראייה הייחודית שלו אודות הנושא וכך תהיה לכם האפשרות לדעת מהי השיטה הטובה ביותר.

נוסף על כך, באפשרותכם לקרוא חומרים שונים אודות המטפלים. חשוב מאד להיערך לעובדה כי קיימים כיום מאות מטפלים אך ביניהם יש לבחור את המטפל הטוב ביותר.  את המטפל יש לבחור בהתאם לשנות הניסיון וכן בהתאם לכימיה שלכם עימו – חשוב מאד להרגיש עימו בנוח על מנת שהטיפול יצליח.