היום אפשר לצאת לחופשת סקי – בזול!

אם גם אתם מכורים לשלג לבן וקריר, לאדרנלין בגוף, כאשר אתם נעים על השלג באמצעות מגלשיים ובוחרים את יעדי הטיסה שלכם לפי אתרי סקי – המאמר הבא הוא בדיוק עבורכם. אספנו מספר המלצות כיצד להוזיל את מחיר חופשת הסקי ואילו יעדים מציעים חבילות סקי שלא כדאי לפספס השנה.

מהם אתרי הסקי הזולים ביותר ברחבי העולם?

כאשר אנו טסים לחופשת סקי ומעוניינים להוציא את הסכום המינימלי כדאי לתכנן מראש טיסה ליעדים אליהם ניתן להגיע בטיסות לואו קוסט. ניתן למצוא מגוון מקומות במזרח אירופה כמו סלובקיה (שם ניתן למצוא את אתר הסקי Jansa), בולגריה בה יש מגוון אתרי סקי שהמשתלמים בהם הם בנסקו (Bansko) ובורובץ (Borovets), תוכלו לבקר במונטנגרו המרהיבה המציעה את אתר הסקי קולאסין (Kolasin) או ברומניה באתר פוינה-ברסוב (Poina- Brasov).

אם אתם מעוניינים להתרחק מעט ומוכנים להתפשר על עלות טיסה גבוהה יותר בתמורה לאתרי סקי זולים במיוחד לחופשת סקי ארוכה נסו את קשמיר בהודו שם תוכלו לבקר בגולמרג (Gulmarg).

חלק מנופשים אינם מוכנים לוותר על חוויית הטיול במדינות אירופאיות מרכזיות יותר. גם שם עדיין ניתן למצוא אתרים המציעים חוויית גלישה במחיר נוח יחסית ביניהם נציין את ליוינגו (Livingo) שבאיטליה, לנגיס (Lenggries) שבגרמניה וקיינגורם Cairngorm)) שבאנגליה.

היתרונות והחסרונות של שיטות התמחור השונות של אתרי הסקי

אתרי הסקי ברחבי העולם מציעים מגוון רחב של שיטות תמחור המבוססות על גיל, רמת המסלול וכמות הימים בהם תרצו לגלוש. אפשר לקנות כרטיס ליום, שלושה ימים או שבוע במקומות שונים המעניק כניסה לכל המסלולים במחרי שנעים סביב המאה עד מאתיים יורו. ילדים, בחלק מהמקומות האלה זוכים לכניסה חינם או למחיר מסובסד.

אתרי הסקי השונים מרוויחים מהעובדה כי מטיילים עם ניסיון מועט בסקי מגיעים למקום. הם גובים עבור שיעורי הסקי הראשונים ולאחר מכן הכרטיס המיועד לכניסה לכל המסלולים (Ski Pass) מנוצל בפועל רק למספר מצומצם של מסלולים קלים בעוד הגולשים הוותיקים מנצלים את הכרטיס למסלולי האקסטרים בלבד. לכן, במיוחד אם אתם בתחילת הדרך בגלישה לעתים יהיה משתלם יותר לבחור באתרי סקי הכוללים מסלולים קלים בלבד – על מנת שתוכלו לנצל את הכרטיס היומי במלואו. כמו כן, כדאי לקנות מראש כרטיס  סקי לכל ימי הטיול ולחסוך סכום משמעותי.

אל תשכחו לעדכן את הביטוח שלכם

לפני שאתם יוצאים לחופשת הסקי הנפלאה חשוב לזכור לעדכן את חברת הביטוח בה אתם רוכשים את ביטוח הנסיעות אילו ימים יוקדשו לסקי. פעילות זו מוגדרת כספורט אתגרי (חלק מחברות הביטוח מציעות כיסוי לסקי בלבד) לכן אם חלילה נפצעתם במהלך הגלישה לא תהיו מכוסים בפוליסה הרגילה של ביטוח נסיעות.  היתרון בפוליסות אלה הוא שאתם יכולים להגדיר חלק מהטיול לפעילות שקטה ושלווה בלבד ולשלם אך ורק על הימים שאתם מתכננים בפועל לעסוק בסקי.

ביטוח הנסיעות חשוב גם על מנת לכסות את הכבודה שלכם בנסיעה. דמיינו כי הגעתם למועדון הסקי שלכם וגיליתם כי המחשב הנייד שלכם נגנב… איזו אכזבה. אם רכשתם מראש ביטוח נסיעות, הכבודה שלכם יכולה להיות מכוסה במלואה או באופן חלקי. בנוסף, לעיתים אנו כישראלים לא רגילים למזג האוויר החורפי השורר באתרי הסקי הללו ומצטננים. ביטוח הנסיעות מכסה אותנו כאשר אנו מעוניינים לראות רופא – ביקור שעשוי לעלות מאות דולרים ללא הכיסוי הביטוחי.

טיסות זולות

דרך נוספת לחסוך בהוצאות לחופשת הסקי היא באמצעות הזמנה של כרטיסי הטיסה ברגע האחרון או מספר חודשים מראש. לכל חברת תעופה יש ימים מסוימים שבהם המטוסים נוסעים ליעד אחד מלאים ובדרך חזרה הם חצי ריקים. טיסות אלה ימכרו במחיר זול משמעותית מעט לפני תאריך ההמראה המיועד.

כמו כן, היום עם פתיחת שדה התעופה הנוסף בעובדה ישנן חברות המציעות טיסות מוזלות מאד (במחירים של פחות ממאתיים יורו) למגוון רחב של יעדים במזרח אירופה אם בוחרים לצאת מעובדה. למשל, טיסות לברלין באמצע פברואר מתחילות ממחיר של מאה וחמישים דולרים וטיסות לבודפשט מוצעות לעתים גם במחיר של פחות ממאה יורו.

לסיכום, חופשת הסקי הבאה שלכם נמצאת במרחק קליק אחד. הזמינו את הטיסות והמלונות ליעדים המשתלמים. התכוננו מראש, הזמינו את ביטוח הנסיעות וצאו לחוויה נפלאה שלא תשכחו לאורך שנים.