גיבוש לעובדים – הדרך שלכם להשקיע בהם

לצד הפעילות העסקית הרגילה, לפעמים צריך לעצור רגע ולהשקיע בעובדים. זהו לא בזבוז זמן או בזבוז משאבי הארגון, זוהי השקעה אשר מביאה תוצאות. יום גיבוש לעובדים יכול ”לנער את האבק“ מהעובדים ולהכניס אנרגיות חדשות וחיוביות. בתמורה תקבלו שיתוף פעולה ותקשורת אפקטיבית בין העובדים, דבר אשר בסופו של דבר משפיע על כל ההתנהלות הארגונית.

 

גיבוש לעובדיםיתרונות

לימי גיבוש לעובדים יש מספר יתרונות, יתרונות היוצרים מצב של WIN-WIN. כלומר מצב בו גם העובדים מרוויחים וגם הארגון. פעילויות של גיבוש לעובדים מביאות לשיפור סביבת העבודה.

 

הכרות אישית בין העובדים – לכל עובד בארגון יש תפקיד ומעמד, אך כאשר העובדים יוצאים יחדיו לפעילות גיבוש הגבולות נעלמים. העובדים פוגשים אחד את השני ומנהלים תקשורת בגובה העיניים. הם משפרים את הקשרים האישיים והדבר תורם לאווירה חיובית ונעימה במקום העבודה.

 

שיתוף פעולה – הקשרים האישיים אשר נוצרים במהלך יום גיבוש לעובדים משפרים את שיתוף הפעולה בתוך הארגון. למעשה כל הפעילות בגיבוש לעובדים מכוונת למטרה זו. במהלך פעילות הגיבוש העובדים מתנסים בהפעלות שונות השמות דגש על שיתוף הפעולה. העובדים נדרשים למלא את המשימות ושיתוף הפעולה הוא המפתח להצלחה. פעילות זו מסייעת לבנות שיתוף פעולה המחזיק לאורך זמן ובא לידי ביטוי בהתנהלות היומיומית של העובדים בארגון, הם עובדים יחדיו למען השגת המטרה.

 

שינוי אווירה – כאשר עוד יום אפור במשרד הופך לפעילות גיבוש מהנה ויוצאת דופן, הדבר משנה את כל האווירה בארגון. הפעילות מאפשרת לעובדים לנקות את הראש, להשתחרר מלחצים, ומכניסה לעובדים אנרגיות חיוביות. אפילו גיבוש לעובדים הנמשך כמה שעות מאפשר להטעין את המצברים ולהילחם בשחיקת העובדים.

 

ערך מוסף – גיבוש לעובדים הוא לא רק משחקים או בילוי משותף על שפת הברכה. גיבוש לעובדים הוא גם הזדמנות להעניק לעובדים ערך מוסף; בעזרת פעילויות גיבוש מתאימות ניתן להעניק כלים חדשים לעובדים ולהעניק להם ידע מעשיר.

 

גיבוש לעובדיםכיצד להפיק את המיטב?

אין ספק בחשיבותו וביעילותו של יום גיבוש לעובדים. אך במידה והחלטתם להשקיע את המשאבים בגיבוש לעובדים, כיצד תפיקו מיום הגיבוש את המיטב, כיצד תקבלו החזר על ההשקעה שלכם?

 

ההמלצה הראשונה היא לעשות את פעילויות הגיבוש לעובדים במקום ניטרלי, כלומר מחוץ לכתלי המשרד; זוהי נקודה חשובה לצורך שינוי האווירה ויצירת ניתוק מהפעילות השוטפת של הארגון. ההמלצה השנייה היא לשלב הפעלות ופעילויות המעניקות ערך מעשיר לעובדים ולא להסתפק אך ורק בפעילות מהנה כמו ארוחה במסעדה או בילוי משותף. אלו הם דברים אשר יכולים להשתלב בגיבוש לעובדים, אך יש צורך גם בתוכן מעשיר. וההמלצה השלישית נוגעת לגבי ארגון גיבוש לעובדים. במקרים רבים אנו מטילים את המשימה על אחד העובדים, אך מוטב להטיל את המשימה על גורם חיצוני המנוסה בארגון פעילויות לעובדים. זה מה שיבטיח לכם תכנית מסודרת, כזו המשיגה תוצאות.