פעילות גיבוש

פעילות גיבוש קלף מנצח

אחת ההצלחות של עסק או ארגון הוא הסימביוזה ומערכות היחסים של העובדים אחד עם השנייה. סוד ההצלחה הוא גישה נכונה ובריאה של ההנהלה ליצירת המצב הזה. אחת הדרכים ליצור את האווירה הזו היא קיום פעילות גיבוש אחת לכמה זמן. פעולות גיבושיות לעובדים נועדו לרענן ולשבור את שיגרת היום, יום הסיזיפית שקיימת בכל מקום עבודה, לשפר את הדינמיקה הקבוצתית, לחזק את יחסי האמון והקשר בין האחד לשנייה ובסופו של דבר מגבירה את המוטיבציה שיש בכל עובד ועובדת לתרום לעסק.

קיום פעילות גיבוש מבצע לא קל

תהליך ההוצאה לפועל של פעילות גיבוש מצריך חשיבה יצירתית ומסודרת. פעולת הגיבוש אמורה להיות מתאימה לכלל אוכלוסיית העובדים מבחינת חשיבות נוכחותם ותפקידם לעסק, מבחינת גילאים ומבחינת הכמות. להצלחת הקונספט מומלץ לשכור את שירותיה של חברה המתמחה במתן שירותי גיבוש והפעלה לעסקים ולמפעלים גדולים כקטנים. באפשרותם לסייע בחלוקת העובדים ובבחירת הפעילויות בהתאם לאופיים של העובדים לצד השכרת מקום, שינוע מתקנים והסעת העובדים.

דוגמאות לפעילות גיבוש

קיימות אין ספור אפשרויות של פעילות גיבוש, להלן סקירה קצרה על הטובות שבהן:

  • סדנאות שף – בוחרים תחום קולינארי בשרי/צמחוני/טבעוני ובמהלך מספר שעות לומדים מושגי בישול וטכניקות הכנה לצד טעימות קטנות המלוות בסיפורי שף מרתקים מכל העולם כששיא המפגש הוא קיום ארוחת מלכים באווירה קסומה.
  • טיולי שטח – בוחרים אזור בארץ לקיום הטיול. משלבים בין מסלולי הליכה רגליים, לצד רכיבה על רכבי שטח בשילוב משימות וחידוני ארץ ישראל ומורשת. במהלך הטיול נהנים מהדרכה צמודה של מדריכים מרתקים ובסוף המסלול נעצרים לאכול ארוחה שהיא כל טוב הארץ ברמה הגבוהה ביותר שאפשר לצפות.
  • יום פינוק – בוחרים מתחם נופש המאפשר לכל אחד ליהנות בדרך האהובה עליו. יום הפינוק כולל מסאג'ים רפואיים, סאונה יבשה/רטובה, כניסה חופשית לבריכה במקום ושימוש בכל המתקנים הקיימים במקום. שיא היום הוא הופעה/הרצאה וארוחת גורמה יוצאת מגדר הרגיל.

כאמור, זהו מקבץ קטן מאד של פעולות לגיבוש צוות העובדים וקיימות עוד רבות וטובות ואפילו מפתיעות. אז כל מה שנותר זה להזמין.