ימי כיף

ימי כיף

ימי כיף לעובדים שלכם יעניקו לכם עובדים מרוצים

ימי כיף לעובדים הם ימים אשר מגבשים בין העובדים, יוצרים צוות טוב יותר ובסופו של דבר מעניקים למנהלים תוצאות טובות יותר. הוצאת יום כיף דורשת התארגנות מתאימה כאשר חשוב להתאים בין המטרה, אופי העובדים לבין התוכן של הפעילות ביום עצמו. רגע לפני שאתם יוצאים לדרך וקובעים תאריך, מומלץ שתוודאו כי לקחתם בחשבון מספר גורמים:

  • בחנתם כי הפעילות מתאימה לעונה
  • בחנתם כי הפעילות מתאימה לאופי העובדים שלכם
  • בחנתם כי אין כל מגבלה של השתתפות העובדים
  • קיבלתם המלצות על הפעילות אליה אתם יוצאים

העונה המתאימה ליום כיף

כעיקרון העונה הטובה ביותר להוציא ימי כיף לעובדים שלכם היא העונה אשר בה חשוב לכם לבצע פעילות עם העובדים. המטרה של ימי הכיף היא לענות על דרישות שונות של הארגון מהעובדים. לעתים המטרה היא לגבש בין העובדים ולעתים לבצע יחדיו סיעור מוחות. לכן מה שחשוב הוא לא העונה שבה אתם מוציאים את היום שלכם אלא ההתאמה של הפעילות לעונה. חשוב לברר עם המקום ועם החברה אשר מבצעת את הפעילות שיש להם את כל מה שצריך כך שהפעילות תתאים לעונה. למשל, אם אתם מתכננים לבצע פעילות אתגרית חשוב לוודא בעונת החורף כי ניתן לקיים אותה או שיש חלופה במקרה של גשם ואם אתם רוצים לקיים אותה בקיץ חשוב לוודא כי יש מרחב מוצל שהעובדים יוכלו לנוח בו.

התאמה בין ימי כיף לעובדים

ישנם עובדים בעלי מגבלות שונות של השתתפות בפעילות. אם אתם חושבים שיום כיף אתגרי לעובדים הוא רעיון נפלא, חשוב מאד שתוודאו כי כל העובדים שלכם יוכלו להשתתף. חשוב לוודא האם ישנן פעילויות אשר דורשות רמה גבוהה של כושר גופני ובהתאם לבחור את הפעילות. במידה ויש אצלכם בעבודה עובדים בעלי מגבלת נגישות כמו למשל על כיסא גלגלים, חשוב לציין זאת מראש על מנת לוודא שהם ייקחו חלק ביום. ימי כיף לעובדים צריכים להיות מהנים ועליהם לכלול פעילות שיגשימו גם את המטרות שלכם כמנהלים ולכן חשוב שכל העובדים יוכלו וישמחו להשתתף בהם.

המלצות

רגע לפני שאתם בוחרים יום כיף לצאת אליו חשוב שתוודאו שיש לכם המלצות מתאימות. ההמלצות יכולות להיות ממנהלים או בכירים בארגונים ובמידה ויש לכם מטרה ברורה (כמו למשל לגבש את הצוות) חשוב עוד יותר שתוודאו כי המקום יכול לעזור לכם ולענות על הציפיות כך שבסופו של דבר כולם ייהנו – העובדים והארגון.