ימי גיבוש

ימי גיבוש

מהם ימי גיבוש וכמה הם חשובים לארגון שלך

אם אתה מנהל, אתה בוודאי מכיר את התסכולים השונים אשר עולים עם העבודה. במסגרת העבודה, על המנהל לתת יחס לכולם ועליו לדאוג כי מצד אחד כל המשימות שהחברה רוצה שהוא ישיג יתממשו ומצד שני עליו לדאוג לכך שהעובדים יהיו מרוצים במקום העבודה ויתנו מעצמם כמה שיותר על מנת להשיג את אותן המטרות. את המטרות הללו ניתן להשיג באמצעות ימי גיבוש.

מנהל טוב יודע כי ניתן להשיג את שתי המטרות בו זמנים וכי העובדים הם החלק הכי חשוב בחברה ולכן ידאג להוציא את העובדים מדי פעם ליום גיבוש. ימי גיבוש אלו ימים אשר מעבירים את העובדים פעילות שונות ומהנות, גורמים להם לעבוד יחד על משימה משותפת ובמידת הצורך מנתחים את הפעילות של החברים בצוות. מטרות אותן ניתן להשיג באמצעות ימים אלו:

  • הפיכת הצוות למגובש ועובד כמקשה יחד.
  • הערכה של העובדים כלפי הארגון אשר הוציא אותם מיום העבודה לפעילות שונה ומהנה.
  • שיתוף של העובדים זה עם זה במשימות השונות ובידע שיש להם.

בחירת ימי גיבוש שמתאימים לעובדים

לאחר ההבנה כי ימי גיבוש יכולים להשפיע על העובדים ומכאן גם על התפוקה של הארגון וכן כל שנותר הוא להחליט איזה יום גיבוש להוציא לפועל, אלו פעילויות יהיו בו וגם איזו חברה תעביר אותו.

גיבוש צוות חדש- במידה ואתם מעוניינים לגבש בין עובדים חדשים לוותיקים או אם פתחתם מחלקה חדשה בארגון וכולם זרים זה לזה אך אתם מעוניינים שהעובדים יעבדו יחד וישתפו זה את זה לצורך עזרה הדדית ולמידה, תוכלו לבחור ביום פעיל אשר יש בו גם מעט הנחייה. גם פעילות כמו טיול, פעילות מים, יום פינוק או כל פעילות אחרת מהנה שנראה לכם שתעביר אותם חוויה מרגשת ומשותפת שתלווה אותם לאורך העבודה המשותפת שלהם יחד.

עבודה עם צוות עם קשיים- במידה והצוות שלכם לא משתף פעולה או שיש מריבות בין העובדים השונים, העבודה כולה נפגעת. במקרה כזה אתם בוודאי צריכים יום גיבוש אשר יצליח לגשר בין כל הסכסוכים ויופעל על ידי צוות מקצועי שיכול להנחות את העובדים תוך כדי הפעילות ולגעת גם בנקודות הרגישות כך שהן יבואו לידי פתרון.