ימי גיבוש לעובדים

ימי גיבוש לעובדים

רבים מהמנהלים והאחראיים בעבודה רוצים לדעת מהם ימי גיבוש לעובדים ועד כמה הם משפיעים על העבודה. ישנם מנהלים אשר חושבים כי על העובדים להעריך את מקום העבודה ולהשקיע רק בשל העובדה כי יש להם מקום להתפרנס ממנו ומתפלאים מדוע העובדים לא נותנים מעל ומעבר למקום העבודה.

אברהם מאסלו, פסיכולוג חברתי, הגה את הרעיון של מדרג הצרכים לפיו לאחר שאנשים עונים על הצרכים הבסיסיים שלהם בקורת גג וביטחון, הם רוצים לחוש שייכות. כיוון שהעובדים מבלים כמחצית ויותר משעות הערות שלהם בעבודה (או בדרך אליה וחזרה), תחושת השייכות שלהם אליה היא לא רק פריבילגיה אלא צורך של ממש. העובדים יכולים לחוש שייכים למקום העבודה, להרגיש שבה הם ממשים את עצמם וכי זה המקום אשר מעריך אותם. על מנת לסייע לעובדים בתחושות אלו ניתן להוציא אותם לפעילויות שונות כמו למשל ימי גיבוש לעובדים.

ימי כיף לעובדים – ליצור את השייכות

לאחר ההבנה כי חשוב שהעובד ירגיש שייך למקום העבודה ומוערך בה נשארת השאלה כיצד גורמים לו לחוש כך ואחת התשובות היא יציאה לימי כיף וגיבוש לעובדים. במהלך היום יעברו העובדים הפעלות שונות, חלקן מאתגרות, חלקן מפנקות ויהפכו לצוות אחד שעובד יחדיו. כל עובד אשר יוצא ליום זה מרגיש חלק בלתי נפרד מהעבודה, חלק בלתי נפרד מהצוות ובעיקר מרגיש חשוב ושיש לו מקום משמעותי בעבודה. מקום העבודה הוא לא רק מקום שיש לעבוד בו, הוא גם בית שני ולמרות שהמטרה העליונה היא להשיג את המטרות השונות של הארגון, הדרך לשם יכולה להיות קלה מאד כאשר העובדים חשים מחויבים, מה שניתן ליצור רק עם ידי מחויבות הדדית.

ימי גיבוש לעובדים נותנים להם את התחושה כי חשבו עליהם וכי הם חלק בלתי נפרד מהארגון. על מנת לבחור מה יהיה במהלך יום הגיבוש לעובדים מומלץ ליצור קשר עם חברה אשר מתמחה בתחום, לפרט מהן המטרות של הארגון, לתאר את הצוות ומהן המשימות שהוא עושה יחד ביום יום ולבחור יחד עם החברה המנוסה ביום הגיבוש המושלם לעובדים כך שהם ייהנו, ירגישו מוערכים ויחזרו לעבודה כשהם מגובשים, שייכים זה לזה ומעוניינים לתת יותר לעבודה עצמה.