יום גיבוש

יום גיבוש לעובדים – למה, ואיך?

כל משרד ובית עסק נשענים על שיתוף הפעולה בין העובדים, הצוות כולו, וכמובן, ההנהלה. השרשרת חזקה כפי עוצמת החוליה החלשה בה, וחיזוק החוליות כולן מעצים את היכולות של העסק שלך.

החיבור בין האנשים, אותו הדבק הקשה להגדרה אך פשוט ומובן לתפיסה וחישה, דורש תשומת לב. ניתן להעצים ולהעמיק את עוצמת החיבור בין העובדים שלך, ובכך לייצר מרחב פעולה נעים, נוח ויעיל יותר בעסק.

אין זה משנה אם מדובר במפעל יצרני או בעסק למתן שירותים, מספר ימים לצורך גיבוש הצוות לאורך השנה יתרמו לא מעט לתפקוד הצוות כולו, ולשגשוג העסק שלך.

יום גיבוש אופטימאלי

כשניגשים לבחירת יום גיבוש המתאים לעסק שלך יש לזכור כי מדובר באנשים, לפני שהם עובדים, וככאלו, כמוך כמוני, יש להם צרכים בסיסיים, ודברים פשוטים שהופכים אותם לשמחים. השמחה המשותפת, ולא משנה מה מקורה, היא המקור לחיבור, ולשם יש לשאוף בכל מחיר.

התגברות משותפת על אתגר, פריצה דרך פחד, גל אדרנלין משותף, כל אלו יכולים לעמוד בבסיס השמחה המשותפת של צוות העובדים שלך ולגבש אותם. יום גדוש פעילויות, ואפילו דברים קטנים, שתשומת הלב של המארגנים ניתנת ליצירת הוויה משותפת באשר היא, תעשה את העבודה, ותייצר את האפקט המתבקש.

עם הנחיה כללית זו ניתן לגשת לבניית יום גיבוש מתאים, תוך שמתחשבים באופי הצוות – גברים, נשים, גילאים, מוגבלויות וכיו"ב. אין סוף ליכולת בניית הגיבוש, ויום זה תלוי בעיקר ביכולות הקריאטיביות שלך.

לפנות למקצוענים

כאשר מדובר בעסק קטן עם מספר עובדים בעלי סטאטוס דומה, כמו מסעדה עם מלצרים, ברמנים, טבחים וכיו"ב, שרובם ככולם בגילאים דומים וחיים בעיר הגדולה, הרי שיצירת יום גיבוש יעיל היא דבר פשוט למדי.

העניין הופך מורכב יותר ככל שכמות העובדים גדלה, וכמובן, ככל שהמגוון האנושי הולך ומתרחב, והשוני וההבדלים בין העובדים, בגיל, בסטאטוס, באורחות החיים וכיו"ב, הולכים ומעמיקים.

בשורה התחתונה, כאשר מדובר בעסק מורכב למדי, או כאשר אין לכם רעיון שעומד בקריטריון שהוצג מעלה, ליצירת חווית שמחה משותפת לכלל העובדים, הרי שמוטב שתשקיעו את המשאבים שלכם דרך חברה מקצועית להפקת ימי גיבוש בהתאמה אישית.