טיולים מאורגנים לגיל הזהב

טיולים מאורגנים לגיל הזהב מגיעים כמעט לכל יעד בעולם

מבוגרים בגילם אבל צעירים ברוחם מגיעים כיום יותר ויותר למקומות שונים בעולם דרך טיולים מאורגנים לגיל הזהב. אך היכן ללכת? לבחור במלון או באכסניה? כיצד לבחור טיול מאורגן?

כיום אפשר למצוא כל כך הרבה אפשרויות לטיולים עבור בני הגיל השלישי. מקומות כמו שנגחאי שבסין, מומבאי שבהודו, בואנוס אייריס שבארגנטינה, דלהי שבהודו, איסטנבול שבטורקיה, דאקה שבבנגלדש, מנילה שבפיליפינים, מוסקבה שברוסיה, סאו פאולו שבברזיל, לאגוס שבניגריה, טוקיו שביפן, מקסיקו סיטי שבמקסיקו, ניו יורק בארצות הברית, ג'קרטה שבאינדונזיה, לימה שבפרו, בייג'ינג שבסין והונג קונג הם יעדים פופולריים. אפשר למצוא טיול מאורגן לגיל הזהב לכל אחד מהיעדים האלה.

מטיילים ביחד

אחד המאפיינים הבולטים של טיולים מאורגנים לגיל הזהב הוא העובדה שבדרך כלל הם מטיילים בקבוצות. גילאי המטיילים נעים בעיקר בין גיל שישים לגיל שמונים והמספר רק הולך ועולה. כיום מכיוון שאיכות החיים עולה ותוחלת החיים עולה, יותר ויותר גמלאים יכולים לבחור בטיול מאורגן בשביל ההנאה שלהם.

סוגי טיולים

טיולים מאורגנים לגיל הזהב אינם מתמקדים רק במקומות מסויימים ומאפשרים למטיילים להכיר אותם, אלא לפעמים אפשר למצוא טיולים בעלי נושא מיוחד. אלה כוללים למשל טיול יינות, טיולי אומנות, טיולי היסטוריה, טיולים שמתמקדים בשייט וטיולי תרבות.

יתרונות של טיול מאורגן

אחד היתרונות המרכזיים הקיים לבחירה של טיול מאורגן לגיל השלישי הוא הליווי שניתן לטיול. בדרך כלל מלווה את הטיול רופא מוסמך שנותן שקט נפשי לכל המטיילים ומשפחותיהם. כמו כן המסלול של הטיול מותאם במיוחד למגבלות הליכה שונות במידה וקיימות וכן כל ההיבטים הנוספים של הטיול מוכנים מראש. כך למשל ההסעה משדה התעופה ואליו, נגישות האתרים, ארוחות, ביטוח ומדריכים.

טיול שייט

טיול שייט הוא טיול פופולרי ביותר עבור הגיל השלישי. בטיול זה נהנים המטיילים מספינה מפוארת ועמוסה כל טוב, החל מארוחות גורמה חופשיות ועד לפעילויות הנאה יום יומיות. הספינה עוצרת במקומות אטרקטיבים ומעניינים. טיולים אלה נעשים לרוב על נהרות גדולים כמו נהר המיין, נהר הריין, דרך המקונג, דרך לאוס, דרך מיאנמר, נהר הדנובה ודרך נהר הסיין.