יום גיבוש משפחתי בחיק הטבע

המשפחה המודרנית עומדת כיום בפני לא מעט אתגרים. שעות עבודה ארוכות של ההורים, משימות מבית הספר של הילדים ולא פחות חשוב – כל אמצעי התקשורת המודרניים, המחשבים והטלפונים החכמים שגוזלים זמן רב , כזה שנוזל מבין האצבעות. על מנת למצוא מחדש את הכיף של המשפחתיות, על מנת ליהנות מזמן איכות ביחד ולא פחות חשוב, על מנת להתגבש ליחידה אחת, כדאי מדי פעם להתנתק מהכל ולצאת ליום גיבוש משפחתי בחיק הטבע. ואם כבר יוצאים ליום גיבוש, אפשר לשלב אותו יחד עם פעילויות מיוחדות, מאתגרות ומהנות.

בין אדמה לאוויר

אפשרות יוצאת מגדר הרגיל היא להשתתף בפעילות של גלישת צוקים או סנפלינג. כדאי להבין שפעילות של סנפלינג כיום גיבוש איננה דבר מסוכן או מפחיד שכן פעילות כזאת עושים ביחד עם מדריכים מנוסים, לאחר הכנה ובאתרים שנבחרו במיוחד.

את הגלישה מבצעים בליווי כל אמצעי הבטיחות, עם ציוד מקצועי וכל פתרונות האבטחה שנבדקים מראש. החוויה עצמה מאפשרת גיבוש מיוחד בשל המעורבות של כל בני המשפחה, בשל העידוד שמעניקים האחד לשני, בשל ההתמודדות עם אתגר שמראה לכל אחד ואחת שעם קצת רצון ואמונה – הכל אפשרי. החוויה המיוחדת בין האדמה לאוויר יוצרת קשר מיוחד שנמשך אל העתיד בצורה של זיכרון מיוחד, דבר שיכול בהחלט להוביל לחוויות דומות או אחרות רבות בהמשך.

מטיילים, רוכבים, נוסעים

מובן שיום גיבוש משפחתי אינו מסתכם אך ורק בחוויה של סנפלינג. אפשר ואפילו מומלץ להתגבש תוך כדי מסלולי טיול מהנים, כאשר משתתפים יחד בחוויית ההליכה בגאיות ירוקים, בוואדיות, על גבי הגבעות ובתוך החורשות.

במידה ומרגישים שזה מתאים, אפשר בהחלט לשלב מפעם לפעם לא רק טיול רגלי במסלולים כגון שביל ישראל ובאתרים מסומנים אחרים אלא גם לצאת יחד לרכיבה על אופניים בחיק הטבע. יש גם שבילים מיוחדים שמתאימים לטיולי ג'יפים ולא חייבים להיות בעלים של רכב ארבע על ארבע כדי ליהנות מנסיעה מיוחדת שכזאת. לא חסרות חברות שדואגות לג'יפ ואם צריך – גם לנהג ולמדריך צמוד.

מובן שטיול בחיק הטבע לא מגיע לידי מיצוי מלא בהליכה מהנה או אפילו במסלול מאתגר. אפשר להכין גם צידה לדרך לפיקניק נעים ואפילו ההכנה לטיול תהפוך בקלות לחווה משותפת ומגבשת בפני עצמה. אריזת התרמיל, הכנת המזון, לימוד המסלול על גבי המפה – כל הפעילויות הללו מגבשות את המשפחה ותורמות לתחושה נפלאה.