איך מארגנים יום גיבוש לעובדים?

המשאב הכי חשוב בכל ארגון, חברה או עסק הוא העובדים. כיום, בזכות מחקרים שנעשו בתחום, ידוע לנו כי עובדים הנהנים מסביבת עבודה חיובית ומגובשת הופכים נאמנים יותר, פרודוקטיביים יותר ותורמים לשיפור רווחיות החברה. בידי כל ארגון ישנם כמה כלים לעידוד וגיבוש העובדים ולשיפור הקשר והמחוייבות שלהם למקום העבודה. אחד הכלים הנפוצים הוא פעילות העשרה מאורגנת מסוג יום גיבוש לעובדים.

יום גיבוש לעובדים מאפשר לעובדי החברה לבלות יחד זמן איכות, להכיר יותר טוב זה את זה ולקחת חלק בפעילויות גיבוש שונות, והכל בסביבה לא פורמלית, מחוץ לשעות העבודה, המאפשרת לעובדים להשתחרר, לשחרר לחצים, ולצבור חוויות חיוביות משותפות.

יום גיבוש לעובדים יכול להיות חוויה מהנה ומרגשת, אך חשוב מאוד לתכנן מראש את סדר היום והמטרות אם רוצים להרוויח יום מוצלח ומספק עבור העובדים. להלן מספר דגשים לארגון יום גיבוש לעובדים.

יום גיבוש לעובדים – דגשים

בטרם מארגנים יום גיבוש לעובדים, חשוב לאסוף מידע ולבדוק מספר נתונים חשובים הקשורים לאופי המשתתפים באירוע, כמו למשל: כמה עובדים ישתתפו ביום הגיבוש? מה טווח הגילאים? האם יום הגיבוש כולל גם בני זוג וילדים? אילו מחלקות משתתפות באירוע? ועוד. מידע מסוג זה יעזור להגדיר את התקציב וכן לבחור את סוג הפעילות של יום הגיבוש. כך למשל, אם מרבית המשתתפים הם בגילאים מבוגרים יותר, הרי שעדיף לבחור בפעילות רגועה או מתונה כמו סיור קצר, סדנאות בישול, הצגה או מסעדה, מאשר ללכת על יום גיבוש אקסטרימי או ספורטיבי מדי העשוי להיות קשה מבחינה גופנית לחלק מהמשתתפים.

קביעת מועד יום גיבוש לעובדים גם הוא חלק מרכזי בתהליך. חשוב לדעת מראש אם מתכוונים לצאת ליום שלם, סופ"ש או פעילות גיבוש קצרה יותר המתבצעת לאחר שעות העבודה. אם הפעילות נערכת בקיץ אז אפשר לבצע אותה בפארק או ביער, ואם בחורף אז צריך לחשוב על ארגון אוהלים או שכירת מקום סגור. בהתאם לקביעת המועד ניתן לעדכן את כל העובדים וכל הנוגעים בדבר, ולהתארגן נכון מבחינת סידורי הסעות, ארוחות, לינה וכו'.

סוג הפעילות המתבצעת ביום גיבוש לעובדים תלויה במידה רבה במטרות המעסיק. אם המטרה היא לגבש וללכד את הצוות ניתן לבצע פעילויות מיוחדות לבניית צוות המביאות את העובדים לבצע משימות ולעבוד יחד בשיתוף פעולה למען מטרה משותפת. פעילות יום גיבוש לעובדים יכולה גם לכלול הפעלות הקשורות בשיפור התקשורת, העמקת ההיכרות, הגברת המוטיבציה ועוד.

חברות המתמחות בארגון יום גיבוש לעובדים

לארגן יום גיבוש לעובדים אולי נשמע כמו משהו קל לביצוע, אך למעשה מדובר בתהליך מורכב הדורש תכנון ומאמצים לוגיסטיים לא פשוטים, כמו למשל: ארגון הסעות, סידורי לינה וקייטרינג, אבטחה, ביטוח רפואי, ארגון פעילויות גיבוש ומציאת ציוד מתאים, קיום לו"ז מדוקדק, חישוב תקציב ועוד. כיום מקובל מאוד להיעזר בחברות המתמחות בארגון יום גיבוש לעובדים, אשר בתיאום מול איש קשר מהארגון מארגנות, מתכננות ומוציאות לפועל את יום הגיבוש על הצד הטוב ביותר, כך שהמעסיק לא צריך לדאוג לכלום. באופן זה ניתן להבטיח כי יום הגיבוש יהיה מהנה, איכותי ומוקפד, העונה על מטרות החברה והצרכים הכוללים שלה.