לטייל בלי מאמץ: מסלולים שאפשר לעשות ברכב

ארץ ישראל כידוע, טומנת בחובה לא מעט מסלולי טיולים ייחודיים, ברגל, באופניים וגם ברכב. אומנם יש לנו מדינה קטנה, אך זכינו לחיות בנחלה מלאה במקומות קסומים אליהם ניתן להגיע וליהנות גם מנוף ייחודי בדרך וגם מנוף ייחודי ומרשים במקומות אליהם אנחנו בוחרים לנסוע.

במאמר זה נציג בפניכם מספר מסלולים מרשימים אותם ניתן לעשות ברכב. לפני כן נזכיר לכם, שחלק מהמסלולים מתאימים לעונות האביב והקיץ ופחות נכון לעשות אותם בחורף, בגלל תנאי מזג האוויר.

כמו כן, רצוי לזכור, לפני שאתם יוצאים למסלול כזה או אחר, לא לשכוח לוודא שאתם מגיעים ערוכים ומוכנים, ושהרכב שלכם מוכן למסע. בין אם זה אומר שבדקתם לו שמן ומים, מילאתם דלק, הצמיגים מלאים, וכמובן דברים שנראים לכאורה ברורים מאליהם, בין אם זה אומר שהרכב עבר טסט או שיש לו ביטוח רכב בתוקף.

לגבי הנקודה האחרונה של ביטוח רכב, צריך לזכור שחלק מהמסלולים יכולים להיות מעט מאתגרים, ולכן רצוי לוודא שהביטוח כולל אפשרות של גרר באופן מיידי, טיפולים לרכב אם צריך, רכב חלופי, וכמובן כל מה שקשור הן לביטוח מקיף והן לביטוח חובה.

מסלולים ששווה לעשות אותם עם רכב

המסלול הראשון שנציג נמצא בהרי ירושלים. זו אומנם נסיעה לא פשוטה, בגלל הסיבובים והעליות, אך מדובר בנסיעה מאוד מעניינת הן מבחינת הנוף והן מבחינה היסטורית. הנסיעה מאפשרת לגלות את דרך השיירות לירושלים, דרך בורמה ההיסטורית, לראות מיצגי אומנות ייחודים וכמובן להתרשם מהנוף מסביב. בדרך הלוך או בדרך חזור, אפשר לעצור באחד הכפרים שבאזור ולאכול ארוחה טובה.

מסלול שני שנציג, הוא מסלול אשר יורד אל ים המלח מכיוון ירושלים. מסלול ייחודי שמשלב גם את הנוף הירושלמי, וגם את הדרך אשר יורדת אל המקום הכי נמוך בעולם. במהלך המסלול תוכלו ליהנות מנוף מדברי ייחודי.

אם אתם אוהבים נוף מדברי, אין ספק שהמסלולים של מדבר יהודה יעשו לכם את זה. בין אם אתם נוסעים בשביל לטייל באחד הנחלים שבמדבר או באחת המערות הטמונות בו, ובין אם אתם עושים את הדרך על מנת להגיע לאילת. זה מסלול ייחודי, הן בגלל שהוא מפותל, הן בגלל העובדה שיכול להיות שעברו עשרות קילומטרים בלי לראות איש ורכב, והן בגלל השקט והשלווה מסביב. אתם יכולים במהלך המסלול להיכנס לכפרים בדואיים שבסביבה וכן לחוות שונות שנמצאות במקום ומציעות אפשרות לרכב על גמלים, סוסים ולראות את החיות שגדלות בהן.

מי שמחפש מסלול יותר ירוק, יותר "חי" יכול לקחת את הרכב ולעלות צפונה, בין אם זה לגליל העליון ולרמת הגולן, ובין אם זה לגליל המערבי, דרך חיפה וזכרון יעקב. ניתן ליהנות כאן מחורשות טבע מרשימות, יערות, מעניינות וכמובן מנהר הירדן הזורם בגבולה המזרחי של מדינת ישראל.