טיפוס לקילימנג’רו

טיפוס לקילימנג’רו – איך מתכוננים?

בין ההרים הפופולאריים לטיפוס בקרב ישראלים הוא הר הקלימנג’רו הממוקם ביבשת אפריקה, באזור טנזניה ופסגתו מהווה את הנקודת הגבוהה ביותר על פני היבשת. אחת השאלות הנפוצות בקרב מטפסים חובבנים ומנוסים גם יחד בכל מה שקשור לטיפוס לקילימנג’רו היא איך מתכוננים.

  1. קצת רקע – לפני שמגיעים לכל מקום שלא יהיה חשוב לקרוא קצת ולהתעניין לגבי האוכלוסיה המתגוררת באזור, לנסות ללמוד כמה מילים חשובות ובסיסיות כדי להתנהל, להבין איזה כסף צריך להחליף ואיפה, להכיר קצת תחבורה ציבורית ולא פחות חשוב להתאים את אופי הטיול ליכולות הפיזיות שלכם ולמזג האוויר. דבר נוסף אותו חשוב לקחת בחשבון הוא כמה כסף עלינו לקחת. הטיפוס לקלמינג’רו יקר בהשוואה להרים אחרים בעיקר בגלל חוקים של הממשלה ולכן חשוב לבוא מצוידים לכך בהתאם.חשוב גם להתכונן מבחינה של טיפים לצוות שילווה אתכם: למדריך, לשף וכדומה…
  2. ציוד – מאוד מומלץ לרכוש ציוד בארץ מראש עם דגש על ציוד איכותי. מעיל נגד קור, רוח וגשם, ציוד חם, נעלי הליכה לטיפוס הרים, פליז מחמם, ציוד תרמי, גרביים טובות וכפפות הם ציוד חובה לכל מטפס שעולה לקלימנג’רו. בנוסף, מומלץ להצטייד בחטיפי אנרגיה מהארץ, פירות יבשים, אגוזים ושאר מוצרים קטנים שלא תופסים הרבה מקום מצד אחד אבל מספקים אנרגיה זמינה מצד שני. מוזיקה וספר טוב יהיו גם כן שימושיים עבורכם מאוד. מצלמה חובה.
  3. תרופות – מומלץ מאוד להצטייד בתרופות בסיסיות כמו תרופות נגד צינון, כדורים לכאב ראש, לכאב בטן, אנטיביוטיקה, חומר נגד יתושים, משחה במצבים של פריחה … דברים בסיסיים…
  4. ביטוח נסיעות אקסטרים – עשו סקר שוק קצר לפני שאתם מתחייבים על פוליסה, בדקו על מה אתם מכוסים, כמה אתם משלמים ומה קורה במקרה חירום, זה סופר קריטי.
  5. מסלול טיפוס – לקלמינג’רו יש 6 מסלולי טיפוס, חלקם מאתגרים מאוד, חלקם פחות קשים ולכן חשוב לבנות תכנית מסלול מראש, עדיף לפני שאתם מגיעים.

לסיכום, טיפוס לקלימנג’רו צפויה להיות אחת החוויות הכי מרגשות ועוצמתיות בחייכם שלכם, אך חשוב לעשות הכנה מוקדמת.