ביטוח רפואי לחו"ל

ביטוח רפואי לחו"ל – איך תדעו מה מתאים לכם?

לפני שאתם נוסעים לחו"ל – חשוב שתדעו כי ביטוח רפואי הוא בגדר חובה ויש לבטח את עצמכם בביטוח כזה עוד לפני שאתם יוצאים מהארץ. ביטוח לחול יגן עליכם מכל פגיעה ויסייע לכם במקרים של פציעות, תאונות בחו"ל, אשפוזים,  ואפילו בטיפול מחלות, ולכן הוא כה חשוב.

ביטוח רפואי לחו"ל יש ממגוון מסוגים, ולכן חשוב שתדעו כיצד להתאים את הביטוח הנכון ביותר לנסיעה שלכם. אבל איזה סוגי ביטוחים קיימים? כל התשובות בהמשך.

זמן שהייה – החלק החשוב בביטוח לחו"ל

לפני שנפרט על סוגי הביטוחים השונים חשוב לדעת כי בביטוח כזה ישנם שני ביטוחים עיקריים לשהייה ממושכת לחול ושהייה קצרה. ביטוח לשהייה קצרה הוא ביטוח נסיעות וטיולים לחו"ל, כאשר הביטוח הארוך יותר הוא ביטוח רילוקיישן. ביטוח הנסיעות מתאים לאנשים שיוצאים לחול לתקופה קצרה, בעוד ביטוח רילוקיישן מתאים לאנשים שמתיקים את מגוריהם מהארץ לחו"ל.

  • ביטוח דרך סוכני הביטוח – ביטוח מסוג זה ניתן לבצע דרך חברות הביטוח השונות שמציעות ביטוחים לחו"ל שחלילה במקרה הצורך יוכלו לכסות בעת תאונה פיצויים וטיפולים. כיום ניתן למצוא דרך חברת הביטוח מסלולים ביטוח שונים לזוגות, משפחות ויחידים. את הביטוחים מתאימים בדרך כלל לאזור וסוג הטיול.
  • ביטוח דרך חברת כרטיס האשראי – כיום מציעות חברות האשראי ביטוח לחול בחינם למחזיקי הכרטיסים. עם זאת, חשוב לברר מהם התנאים לביטוח מסוג זה תוך שאת הביטוח יש להפעיל באמצעות מוקד הטלפונים של כרטיסי האשראי.
  • מסלולים יומיים – אחד המסלולים הפופולאריים של חברות הביטוח. המסלולים היומיים מציעים ביטוחים לחול בחמישה שקלים ועד לכמה עשרות שקלים, כאשר תמחור תעריך הביטוח תלוי במצב הבריאותי, הגיל המבוטח, וכמובן ליעד. משמע: יעדים מסוכנים יותר יבוטחו בסכומים גבוהים יותר.

מה כדאי לבדוק כאשר אתם מבטחים את עצמכם לחו"ל?

כאשר אתם מבצעים ביטוח לחול חשוב לעבור על כל הפרטים בחוזה הביטוחי. בדקו מה כולל הביטוח, האם יש עליו מגבלות, האם הוא מתאים גם לקבוצות כמו ביטוח רפואי קולקטיבי או רק ליחיד, בדקו האם הוא כולל אשפוזים, ומהם ימי האשפוז והאם הוא כולל ניתוחי חירום. בכך תוכלו לבחור את פוליסת הביטוח הנכונה ביותר והמתאימה ביותר לכם.