ספארי בטנזניה

ספארי בטנזניה הגדולה

בשנים האחרונות מהווה טנזניה יעד תיירותי מבוקש מאוד וזה מובן. העולם האורבני עמוס בטכנולוגיות בלי טיפת אוויר לנשימה ושם – במרחבי הסוואנות, חווים אנשים חוויה עמוקה של מפגש עם טבע פראי ועצום. אנשים שנוסעים לטייל ולעשות ספארי בטנזניה, לא חוזרים אותו דבר, הם חוזרים מלאי תשוקה ואנרגיה לחיים כי היא מסמלת את החיים במלוא עוצמתם. בדרך כלל רוב הטיולים לטנזניה, הם טיולי ספארי שכן לא ניתן לחזות בעדרי בעלי החיים ובלהקות בעלי הכנף מאוטובוס של מטיילים. ככל שנכנסים לעמקי השמורה, כך החוויה יותר עצומה וגדולה. המפגש הוא ישיר, את בעלי החיים רואים בגובה העיניים. איפה זה עוד יכול לקרות בעולם. כמות הטורפים ובעלי הכנף, כל כך גדולה שנדמה שכל טנזניה כולה היא סוואנה אחת גדולה. זוהי חוויה פנימית עצומה אותה עוברים כל שנה המוני מטיילים מכל העולם.

מה זה בכלל ספארי?

המילה ספארי היא מילה בסווהילי השפה בה דוברים בטנזניה. פירוש המילה הוא "נסיעה" למרות שקשה לומר שספארי הוא רק נסיעה. במאות ה-19 וה-20 נהגו הקולוניאלים מאירופה לעשות ספארי בטנזניה עם מדריך מקומי, ובכל העולם ניסו לחקות את הפורמט של הטיולים הזה, אבל בשביל ספארי אמתי צריך את הטבע של טנזניה והוא קיים רק שם. טנזניה נמצאת במזרח של יבשת אפריקה ונחשבת לאחד היעדים הכי פופולאריים בעולם לטיולי ספארי. יש בה מרחבים עצומים, סוואנות ושמורות מהגדולים והיפים ביותר בעולם. 40% משטחה של טנזניה הוא שמורות בר המאכלסות זוחלים, יונקים, טורפים ואלפי זנים של עופות ססגוניים נדירים.

ספארי בשמורות הכי גדולות בטנזניה ובעולם

השמורות בטנזניה הן הגדולות ביותר בעולם, ספארי בטנזניה עושים בשמורות סרנגטי, אגם מיניאה ומכתש נגונגורו. בצפון טנזניה אפשר למצוא שמורות בתוליות וביניהן שמורת רואהה, שהטבע בה עוד לא התקלקל והיא נשארה ממש כמו גן עדן לחיות הבר. שמורת הסרנגטי הנמצאת בצפון טנזניה, היא בשטח של 14,500 קמ"ר והיא הוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. יש בה סוואנות אין סופיות המהוות בית גידול לאלפי טורפים, אוכלי עשב, בעלי כנף וזוחלים. היא ידועה בעיקר בגלל תופעת הטבע הנדירה המתרחשת בה מדי שנה, "הנדידה הגדולה", בה כ-2 מיליון גנו, אנטילופות ועוד מאות זברות נעים מצפון טנזניה אל שמורת המסאי מארה בקנייה. את המראות האלה אפשר לראות בערוץ אנימל פלנט, אבל כאשר הולכים לעשות ספארי בטנזניה, רואים את זה חי מול העיניים, ואין חוויה יותר עצומה מזו. צפונה לשמורת הטבע "סלו" נמצא הפארק הלאומי "מיקומי" הנחשב לפארק הלאומי הרביעי מבחינת גודלו ועוצמתו במדינה. יש בו עצי באובב, טנרינד ושיטה וכמובן גם מאות עלי חיים כמו: באפלו, פילים, זברות, קופי בבון, אנטילופות וגם אריות הרובצים על עצים, שניתן לראות אותה רק בטרנגירי בצפון טנזניה ובשמורת ימת מניירה.