ניר גלילי על השכרת רכב בעולם

יותר ויותר ישראלים יוצאים בתדירות גבוהה יותר ויותר לחו"ל, ואם בעבר רובנו העדפנו את הטיול המאורגן שחוסך את הצורך בתכנונים והכנות, הרי שכיום מסתמנת מגמה שונה לגמרי, והאופציה של טיול מאורגן על-ידינו, שמותאם בדיוק למה שאנחנו אוהבים ורוצים לעשות, זוכה לפופולריות גבוהה יותר. בחלק גדול מהמקרים המפתח להצלחת טיול שכזה היא שכירת רכב במדינה אליה אנחנו מגיעים ומי שיכול לספק טיפים מועילים לכך הוא ניר גלילי – מנכ"ל "סונול" בהווה וקודם לכן מנכ"ל חברת השכרת הרכב והליסינג הגדולה "שלמה סיקסט" במשך עשר שנים. בנוסף, כאדם פרטי גלילי אוהב מאוד לטייל מעבר לים וצבר לא מעט ניסיון בשכירת מכוניות ביבשות השונות.

אל תחכו לרגע האחרון

ההמלצה הראשונה של ניר גלילי היא לא להמתין לרגע האחרון. אתם הרי יודעים מתי תנחתו במדינת היעד ולכמה ימים אתם זקוקים לרכב שכור, כך שאין שום סיבה להתמהמה עם הבחירה.

אמנם אין צורך לבצע את ההזמנה חודש מראש – בהחלט כדאי לבצע סקר שוק מקיף ואפילו להמתין פרק זמן מסוים להצעות אטרקטיביות ולמבצעים שאולי יצוצו, אבל במקביל קחו בחשבון שהמתנה לרגע האחרון מצמצמת את האפשרויות ועלולה לגרום לכך שתיאלצו לשלם מחיר גבוה מאוד ואולי אפילו למצוא את עצמכם עם רכב שונה מזה שרציתם (גדול יותר/ קטן יותר וכו').

בדקו מה מחיר הדלק במדינות שבהן אתם מתכוונים לטייל

עוד צעד שעליו ממליץ ניר גלילי הוא בדיקת מחירי הדלק במדינות שבהן תטיילו. ככל שהוא גבוה יותר, כך כדאי יותר לתת עדיפות לרכבים קטנים יחסית וחסכוניים בדלק.

מצד שני, אל תשכחו שבחו"ל אתם מתניידים עם ציוד רב יחסית, ומכונית קטנה מדי עלולה להתגלות כצפופה ולא נוחה, ובהתאם כל נסיעה תהיה חוויה מתישה שתפגום בהנאה שלכם מהטיול.

מתי רכב שכור הוא חובה ומתי אפשר לוותר עליו?

אם החופשה בחו"ל כוללת שהות אך ורק בעיר גדולה – למשל ברלין, לונדון, ברצלונה, אמסטרדם, פריז וכו' – תוכלו להסתדר גם בלי רכב שכור, שכן בכל הערים הנ"ל (ואחרות, כמובן) ישנה תחבורה ציבורית מפותחת ויעילה במיוחד. למעשה, שימוש בתחבורה ציבורית הוא אף נוח יותר מהתניידות במכונית שכורה, וגם אם אתם מתכננים לצאת מאותה עיר פעם-פעמיים במשך החופשה, עדיין ישנה עדיפות לאופציה זו.

לעומת זאת באזורים כמו צפון איטליה (אזור אגם גארדה וכו'), טוסקנה, צפון ספרד, האלפים הצרפתיים ניר גלילי ממליץ על שכירת רכב כדי למצות את הפוטנציאל של הטיול.

למה ניר גלילי ממליץ לבדוק אם הרישיון שלכם מתאים?

המלצה חשובה נוספת של ניר גלילי היא לוודא שהרישיון שיש בידכם מתאים גם לנהיגה במדינת היעד – חבל לנחות במדינה כזו או אחרת, לשלם על שכירת הרכב ואז לגלות שבעצם אתם מנועים מלנהוג בו.

מה כולל הביטוח?

אל תנסו לחסוך בביטוח – רק ביטוח מקיף כולל ביטול ההשתתפות העצמית יבטיח לכם שלווה מלאה, והרי אחת המטרות של יציאה לחו"ל, מזכיר ניר גלילי, היא ניקוי מוחלט של הראש מכל דאגה שהיא.