טיסות זולות

אם הינו מספרים לאנשים לפני ארבעים או חמישים שנה, שהם יכולים לרכוש כרטיסי טיסה ליעדים שונים בעולם במחירים זולים יותר מאשר הזמנת לילה במלון במדינה שלהם, כנראה שהם היו צוחקים, הרי זה לא סביר, אך כיום זו המציאות. מי שמעוניין לטוס לאירופה וליעדים אחרים, יכול למצוא את עצמו משלם מחיר נמוך בהרבה מזה שהוא ישלם עבור חדר במלון באילת או צימר לסופשבוע.

יש לכך שורה של הסברים ובמאמר זה אנחנו נפרט אותן. בכל זאת לא כל יום אנחנו יכולים ליהנות משלל טיסות זולות ליעדים שונים ובכך להגשים חלומות ישנים להגיע אל יעדים שונים, אשר רק זכינו לראות בתמונות או בטלוויזיה.

לפני שנתחיל נציין, שהעולם של טיסות זולות רק בחיתוליו, אומנם בשנים האחרונות אנחנו יכולים למצוא מגוון אפשרויות, אך זה עדיין לא הכל. סביר להניח שעם הזמן נמצא עוד מגוון רחב של אפשרויות וכן יעדים נוספים במחירים זולים ונוחים. לכן חשוב להיות כל הזמן עם היד על הדופק בשביל ליהנות מאפשרות של טיסות במחירים נמוכים.

מדוע הטיסות היום זולות יותר

לפני שנסביר מה צריך לבדוק כשרוכשים כרטיסים עבור טיסות זולות, הנה 3 הסברים מדוע הטיסות היום הן זולות יותר מאשר בעבר.

הסבר ראשון, הסכם שמיים פתוחים אשר מלווה את עולם התעופה משנת 1992 ואת ישראל משנת 2013, מאפשר לחברות להתחרות על כיסו של הצרכן מבלי לתת עדיפות ברורה לחברת התעופה הלאומית.

הסבר שני, יותר ויותר חברות תעופה הוקמו, חלקן הוקמו על בסיס הרעיון של טיסות זולות, כלומר טיסות שלא כוללות אוכל או כל דבר אחר מלבד הטיסה עצמה. מדובר בטיסות מוזלות בעשרות אחוזים מטיסות רגילות. יש לקחת בחשבון שלתחום גם נכנסו אתרי אינטרנט שונים שמציעים כרטיסים במחירים מוזלים (כרטיסים ברגע האחרון)

הסבר שלישי, כל התמחור בתחום השתנה, תחזוקת המטוסים זולה יותר, הדלק זול יותר, זאת בזמן שמחירי מלונות (בפרט בישראל) עלו. ולכן הרבה יותר משתלם לטוס ליעד אחר מאשר להזמין חדר במלון בארץ.

מה צריך לבדוק כשרוכשים כרטיסים לטיסות זולות

רכישת כרטיסים מוזלים לטיסות, ניתן לבצע דרך האינטרנט באתרים שונים, דרך סוכנויות נסיעות או דרך חברות התעופה. בשביל ליהנות מרכישה חכמה, יש לשים לב למספר נקודות:

א.האם המחיר שנקוב באתר או המחיר שמקבלים מהסוכן הוא אכן המחיר הסופי. בחלק מהמקרים מדובר במחיר ללא מע"מ, מס, עמלות ואז העלות יכולה לגדול.

ב.מתי מועד הטיסה. אם מדובר בטיסת ערב, יש לקחת בחשבון שצריך לשלם לילה במלון, ואז זה יוצא פחות משתלם מבחינה כלכלית.

ג.האם מדובר בטיסה בטוחה, הרבה פעמים טיסות זולות הן לא בהכרח בטוחות (אם לא ממלאים את כל המטוס, אז הטיסה עלולה שלא לצאת)

ד.יש לבחון היכן נוחת המטוס, האם מדובר בשדה תעופה ראשי או שדה תעופה מרוחק מהעיר.