טיול מאורגן לויאטנם וקמבודיה

מה כולל טיול מאורגן לויאטנם וקמבודיה?

ויאטנם היא מדינה מרתקת עם נופים מהיפים ביותר בעולם. גם בקמבודיה אפשר לגלות לא מעט אטרקציות מרהיבות וליהנות ממפגש עם תרבויות שונות לגמרי מאלה שאנחנו מכירים – ובהתאם טיול מאורגן לויאטנם וקמבודיה הוא חוויה חד פעמית ומומלצת במיוחד.

מה אסור לפספס בויאטנם?

טיול מאורגן בויאטנם, עם קמבודיה או בלעדיה, כולל אתרים גם בצפון המדינה וגם בדרומה. בהקשר זה כדאי לדעת שצורתה של ויאטנם היא כשל בננה מוארכת ולכן יש מרחקים משמעותיים בין האטרקציות בצפון – הבירה האנוי, מפרץ האלונג ועוד – לבין המקומות שאסור לפספס בדרום (העיר הגדולה הו צ'י מין סיטי, דלתת המקונג ועוד).

בהתאם חשוב מאוד לתכנן טיול מאורגן לויאטנם וקמבודיה באופן מוקפד כדי לא לבזבז יותר מדי זמן בנסיעות. בכל מקרה תחנות החובה בויאטנם הן מקדש הספרות בהאנוי, גשר הזריחה בעיר, מפרץ האלונג שהוא אחד המקומות היפים ביותר בעולם, מערת גן העדן שבמפרץ, האזור ההררי של צפון המדינה שנקרא סאפה, הרי השיש באזור דה נאנג, גשר הזהב החד פעמי שלא יצא לכם מהראש, דלתת המקונג, מחילות קו צ'י ששימשו את לוחמי הויטקונג ונהר סייגון היפהפה.

מה כדאי לראות בקמבודיה?

קמבודיה שוכנת מערבית לויאטנם. האטרקציות העיקריות של טיולים מאורגנים בקמבודיה הן מקדשי אנגקור שנבנו החל מהמאה ה-9 לספירה במשך כ-500 שנים, ובפרט מקדש אנגקור ואט שנחשב לאחת מיצירות המופת האדריכליות המרהיבות בעולם כולו.

עוד מקום שכדאי לבקר בו הוא טונלה סאפ, האגם הגדול ביותר של קמבודיה, שבין השאר יש בו בתי ספר צפים, בתי חולים צפים ועוד. השוק העתיק בסיאם ריפ הוא עוד אטרקציה כדאית.

מתי כדאי לחוות טיול מאורגן לויאטנם וקמבודיה?

הזמן הטוב ביותר של טיול מאורגן לויאטנם וקמבודיה הוא בין ינואר לאפריל, העונה היבשה הן בצפון ויאטנם, הן בדרום ויאטנם והן בקמבודיה.

דגש חשוב נוסף כשמחפשים טיולים לקמבודיה ולויאטנם הוא טיסות פנים במקום נסיעות מתישות שמבזבזות זמן יקר. כמו כן מומלץ להעדיף טיולים מאורגנים שמציעים ימים מלאים עם מינימום זמן חופשי, וזאת לנוכח האופי של ויאטנם וקמבודיה.