טיול ליפן – אתרים מומלצים

יפן היא מדינה המלאה בייחודיות המתבטאת בתרבותה העשירה, פלאי הטבע הציוריים הקיימים בה ואפילו בבנייה, ההתפתחות הטכנולוגית וגורדי השחקים המאפיינים את המרכזים העירוניים התוססים בה. לכן, כל טיול ליפן מבטיח טעימה מתרבות ונופים השונים לחלוטין מאלו המוכרים לנו מהבית, ובעיקר חוויות מיוחדות שילוו אתנו לאורך זמן.

 

אתרי חובה מעניינים

טוקיו – טוקיו מוכרת לאדם המערבי הממוצע בזכות תרבות העסקים והטכנולוגיה הפורחת בהם, אולם רבים אינם מודעים לאתרים ההיסטוריים הרבים הקיימים בה, לרבות מקדשים, ארמונות ומוזיאונים מגוונים ומודרניים, בהם ניתן להתרשם מן ההיסטוריה הענפה של העיר, אומנות מקומית וייחודית, ארכיטקטורה מתקדמת ועוד. מי שמעוניין לחוות את רוחה של טוקיו באמת, מוזמן תמיד להגיע לרובע שיבויה, המכיל את אזור המסחר והשופינג הפעיל לכל אורך שעות היממה עם מגוון ברים, מתחמי בילוי ומרכזי אופנה מקומיים.

הוקאידו – הוקאידו הוא אי, שני בגודלו ביפן, וידוע בזעות נופיו הפראיים והמבודדים הקיימים ביפן כולה. לשם השוואה, גודלו הוא פי 40 משטחה של העיר טוקיו. מעבר לאזורים הכפריים האותנטיים, קיים גם האגם הכחול אשר קיבל את צבעו הודות למינרלים טבעיים הקיימים בו. כמו כן, צמחיית המים על האגם גם היא מעוררת התפעלות ובאופן כללי, מדובר במקום יפה כל כך שקשה להאמין שהוא איננו מעשי ידי אדם.

הר פוג'י – על הפסטיבל הפרחוני למרגלות ההר נדבר בהמשך, אולם להר פוג'י מגיעה תשומת לב משלו הודות לגובהו ומקומו המכובד מבין אתרי הטבע היפניים. מדובר בהר געש המתנשא לגובה של כ-3,776 מטרים ומוכר בזכות מראה החרוט בקצהו. ההר נחשב לאתר מקודש עבור היפניים ובכלל, מהווה חלק מן התרבות היפנית ומככב בשירים, סיפורים, ציורים ועוד. חשוב לציין כי הטיפוס על ההר איננו קשה במיוחד, שכן זווית הטיפוס איננה חדה מאוד.

 

פסטיבלים מומלצים בטיול ליפן

פסטיבל אורות הבמבוק – פסטיבל המתקיים בעיר טקהרה (שאגב, משמעותה ביפנית היא במבוק) ומתקיים כל שנה בעזרת כ-20 אלץ במבוקים מארים ומקושטים ואלפי תיירים המגיעים בנובמבר כל שנה כדי לצפות במחזה הייחודי והיפני כל כך. חשוב לציין שהמסורת של הפסטיבל איננה וותיקה כל כך ולמעשה, החלה רק בשנת 2000, אולם לא קשה להבין מדוע הפסטיבל תפס תאוצה ומקבל תשומת לב רבה כל כך מתיירם מכל העולם.

פסטיבל פוג'י – פסטיבל המתקיים כל שנה, בין חודשי אפריל-מאי באזור חמשת האגמים של הר פוג'י. האירוע כולו נחגג הודות לפריחה המלבלבת של שיבזאקורה בצבעי ורוד וסגול המשתרעים לאורך שטח עצום. הפסטיבל מיועד לכל מי שמעוניין ויודע להעריך את הטבע במלוא הדרו.

 

ועכשיו למשהו שונה לגמרי

כל טיול ליפן לא יכול להיות מושלם בלי חוויות תרבותיות מקומיות, ומה יכול להדגים לכם את תרבות המזעור היפנית טוב יותר ממלונות הקפסולה. תאי השינה המפורסמים מוכרים בכל העולם כאחד מסמלי המזעור היפניים ומומלץ לכל תייר לנסותם, אפילו רק ללילה אחד. אם אתם מגיעים ליפן עם כל המשפחה, תוכלו למצוא בתי הארחה מסורתיים שגם מתאפיינים בייחודיות ומאפשרים הצצה חווייתית במיוחד לצד המסורתי בתרבות היפנית.