חדרי בריחה פופולארים

מה הופך חדרי בריחה לפופולארים כל כך?

מבעד לחשיכת החדר, אתם שומעים את נשימתכם מואצת ומנסים להרגיל את עיניכם לתנאי החושך. אתם מושיטים את היד ומגששים באפלה אחר דבר מה שתוכלו להאיר את האור באמצעותו. הפלאפון? הוא בכלל לא עליכם, הפקדתם אותו בכניסה. קדימה, הזמן מתקתק ואתם חייבים לצאת מהחדר. מה עושים? מאיפה מתחילים? אנחנו ברשותכם נחזור אחורה.

בורחים להיסטוריה

בשנות ה-70 וה-80 משחקי הבריחה צברו אהדה בהדרגה. אך רק כעבור עשרות שנים, המשחק שעל המסך פרץ ממנו החוצה אל החיים האמתיים. השנה היא שנת 2006 ואנחנו נמצאים בעמק סיליקון. חברת היי-טק אמריקאית מחליטה לנצל היטב את הזמן בעבודה ומעצבת חדר בריחה לשימוש פנימי של עובדי החברה, בהשראת ספריה של אגתה כריסטי, מחברת המותחנים הפופולארית. מהנדס יפני נלהב הגיע לביקור, שאב השראה ופתח את חדר הבריחה המסחרי הראשון בעולם ב-2007 עם חזרתו ליפן. בהדרגה חדרי הבריחה השתלטו על העולם והגיעו גם אלינו. חדר הבריחה הכחול-לבן הראשון נפתח בארץ בשנת 2015 ותוך שלוש שנים קמו בארץ מעל למאות חדרים והיד עוד נטויה. אז מה יש בהם שממכר כל כך? עבדיכם הנאמנים יצאו לבחון את הסוגיה עבורכם.

אפקט הבריחה

לכל חדר בריחה ישנה תמה משלו – עלילה מסוימת שבה אתם הגיבורים הראשיים בסיפור ועל כתפיכם מוטל עול פתירת המשימה. למשך כל זמן שהייתכם בחדר, אתם נמצאים במציאות מקבילה והעולם החיצוני כאילו לא קיים. מדובר בבריחה מהנה מאוד המסיחה את הדעת מטרדות היומיות השגרתיות. 60 או 90 דקות של הנאה רצופה, מהולה באדרנלין.

שיתוף הפעולה

אל חדרי הבריחה אתם מסתערים עם צוות הבריחה שלכם המונה בין 2 ל-10 משתתפים. ההמלצה הרווחת תלויה בכל חדר לגופו ולרמת הקושי שלו, כשיש חדרי בריחה שמיועדים גם לקבוצות המוניות. אנחנו נוטים להעדיף קבוצות של שלושה שחקנים מנוסים או ארבעה-חמישה שחקנים בעלי וותק שונה. וכשאתם נכנסים לחדר, האקשן האמתי מתחיל – סיעור המוחות BRING IT ON. יחדיו, אתם צריכים לפתור את החידות, למצוא את הרמזים, לגלות את החידות ולשתף פעולה באופן חלק ויעיל כדי לצלוח את החדר.

שוברים שיאים

התחרותיים שבחבורה בוודאי ימצאו עצמם נהנים מלשבור את השיאים. בדרך כלל המתחרים שיוצאים מהחדר בזמן הקצר ביותר מוכתרים כשיאני החדר ולעיתים שמם מתנוסס בגאווה בחדר עצמו או בעמוד העסקי של חדר הבריחה.

מעבירים את השרביט לידיכם – מה אתם אוהבים בחדר הבריחה?