חברו הטוב של האדם

חברו הטוב של האדם

כלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם. כינוי זה דבק בכלבים הודות למזג הטוב והנאמן שיש להם. כלבים מסייעים לאדם רבות, אם בפן הרגשי כמו רוגע, אהבה ושלווה או בפן הפיזי כמו הגנה ושמירה על הטריטוריה של בני הבית מפני אנשים זרים.

אם אתם מגדלים כלב בבית, בוודאי שמתם לב מי הראשון שיזנק אליכם בשמחה ברגע שאתם פותחים את הדלת. גם אם עבר עליכם יום קשה מאוד בעבודה ואתם מחכים רק להגיע הביתה כדי לנוח, ברגע שכלבכם קופץ עליכם בשמחה אתם מצליחים לשכוח מהיום הקשה ושמחים לצאת לטיול וזמן איכות עם החבר האהוב.

מוזמנים להתרשם ממגוון כלבי ה king charles שבלינק

גזעי וסוגי כלבים

כיום קיימים בעולם מעל ל-500 גזעי כלבים שונים. כל גזע מאופיין לפי אופי ומבנה הכלב. ישנם כלבים אשר מיועדים יותר לשמירה מכיוון שהם גדולים ובעלי אופי קשוח, וכלבים שהם כלבי לוויה מכיוון שהם בעלי אופי יותר ידידותי ומבנה גודל בינוני.

הפדרציה הבינלאומית לכלבנות חליקה את כל גזעי הכלבים לעשר קבוצות שונות, החל מכלבי בקר וצאן ועד רטריברים וכלבי רוח. לכל קבוצת גזע כזו יש את המאפיינים המיוחדים שלה.

אחד מהגזעים הפופולריים לגידול הם כלבי הספניאל. כלבים אלו הם בעלי מזג ידידותי ונוח מאוד, נוחים לאילוף וצייתנים. מבנה גופם הוא קטן עד בינוני והם בעלי אוזניים ארוכות יותר ממבנה הפנים.

אחד מגזעי הספניאל המוכרים יותר הוא גזע קינג צארלס. זהו כלב קטן ויפה בעל פרווה ארוכה ונעימה. שמם הרשמי והמוכר יותר כיום הוא קבליר קינג צארלס, שזהו חידוש לגזע הקינג צארלס שהיה נפוץ בעיקר בחצרות מלוכה במאה ה-14 ועד המאה ה-17.

גזע זה הוכר באופן רשמי באנגליה בשנת 1945. מדובר בכלבים קטנים וחכמים אשר נוחים מאוד לאילוף. כלבי הקבליר קינג צארלס ידידותיים מאוד לכולם וכן מתאימים במיוחד לגידול בבתים עם ילדים. בגלל גודלם הקטן נוח מאוד לגדל אותם בתוך הבית ואין הכרח בחצר, בשונה מכלבים גדולים. פרוותו של הקבליר ארוכה ונעימה למגע, ממש כמו מגע של משי. בגלל פרוותם הנעימה והעדינה יש צורך לדאוג לטיפוח שבועי קבוע.