קרוואנים

קרוואנים – לטייל עם תחושה של בית

טיולים עם קרוואנים נפוצים מאוד בעולם ובשנים האחרונות – גם בארץ. רוצים להבין על מה כל הרעש? בשביל זה נכתב מאמר זה!

מהם קרוואנים?

קרוואן הוא מבנה נייד, אשר ניתן לחברו אל הרכב המשפחתי ולנדוד אתו ברחבי הארץ. הקרוואן איננו כלי רכב לכשעצמו, אלא מתנייד בעזרת הרכב שלכם וכך ניתן לעבור בין חניוני קרוואנים שונים בארץ וליהנות ממקום לינה בכל מקום שתבחרו מבלי להיות כבולים למקום מסוים.

יתרונות הקרוואן

היתרון הראשון והעיקרי הוא יכולת הניידות ממקום למקום והיכולת להיות ספונטאניים ולשנות את תכניות הטיול שלכם בכל רגע שתבחרו. יתרון משמעותי נוסף הוא ההימנעות מהצורך לחזור בכל לילה ממסלולי הטיולים השונים אל מקום הלינה שלכם מפני שבסמוך לרוב מסלולי הטיולים בארץ ישנם חניונים ייעודיים לקרוואנים. יתרון שלישי, שלא ניתן להתעלם ממנו הוא הנושא הכלכלי – יציאה לנופש עם קרוואנים מוזילה עלויות באופן משמעותי לעומת לינה בבית מלון, צימר וכדומה.

למי זה מתאים?

יציאה לטיולים ונופשים עם קרוואן מיועדת לכל אחד! בין אם מדובר בזוג, משפחה או קבוצות. את הקרוואנים ניתן לשכור בגדלים שונים בהתאם להרכב ומספר המשתמשים בהם. אפשרות הבחירה, אשר נמצאת בידיכם, היא גם יתרון גדול, בנוסף לאלו הרשומים לעיל, משום שניתן להתאים את הקרוואן לשוכרים אותו.

הרפתקנים ומתפנקים

כאשר האנשים המטיילים מתחלקים לשתי קבוצות: הרפתקנים ומתפנקים, הקרוואן הופך לפתרון מושלם עוד יותר מהרגיל! כך יכולים ההרפתקנים לבלות את הלילה באוהל בסמוך לשאר חברי הקבוצה – המתפנקים, אשר ילונו בתוך הקרוואן בתנאים מפנקים.

עלויות

עלויות הקרוואנים משתנות בהתאם למספר פרמטרים, הניתנים לשינוי בהתאם לצרכים והדרישות של המשתתפים בטיול:

  • גודל
  • עיצוב ואבזור פנימי
  • אביזרים נלווים
  • חברת ההשכרה

למרות העלויות הסבירות לחלוטין של השכרת קרוואנים, בהחלט ניתן לשאת ולתת עם חברת ההשכרה ולבחון אפשרויות להוזלת העלויות ולהבטיח עוד יותר הוזלה לעומת פתרונות לינה אחרים. כמובן, ברוב המקרים, כאשר העלויות יורדות, גם התנאים המפנקים יורדים בהתאם ומומלץ לבצע התאמות שונות תוך התייעצות עם כלל המשתתפים בטיול.