קייטנות קיץ

אילו פעילויות כדאי לכלול במסגרת קייטנות קיץ?

הפער המשמעותי בין אורך חופשת הקיץ של הילדים והנערים – חודשיים שלמים – לבין מספר ימי החופש של ההורים (הרבה הרבה פחות…) הוליד את הצורך למצוא פתרונות שונים ומסגרות שבהם ישהו הילדים לפחות חלק מהזמן. בהתאם נהנות הקייטנות מפופולריות רבה, ומציעות שלל פעילויות. לפניכם כמה מהאפשרויות היותר מעניינות:

פיתוח חדר בריחה

חדרי בריחה הם טרנד פופולרי מאוד ואך טבעי הוא שגם קייטנות קיץ יושפעו מכך וליתר דיוק יציעו פעילות מאתגרת ומעצימה מאוד של פיתוח חדרי בריחה. במסגרת יצירת חדר בריחה צוברים הילדים ידע בתחומים שונים, מתרגלים יצירתיות ולומדים לפתור בעיות בדרכים שונות – וכמובן זוכים לאינספור מחמאות על חדר הבריחה שפיתחו מכל האורחים שמגיעים אליו.

קייטנת גלישה

עוד קייטנת קיץ פופולרית מאוד היא קייטנת גלישה, וליתר דיוק קייטנות גלישה שכן ישנם מספר סוגים של קייטנות מסוג זה. אופציה אחת היא גלישת גלים בים, אופציה שנייה היא סקי מים בפארק דרום ובכל מקרה מדובר בקייטנה ספורטיבית מאוד שמאפשרת לילדים להוציא המון אנרגיות, לפתח יכולות מרשימות ולחזק מאוד גם את הביטחון העצמי והדימוי העצמי.

קייטנת תכנות

עוד פעילות מעשירה ומעצימה במסגרת קייטנות קיץ היא תכנות. לימודי התכנות לילדים מבוססים על מחשב ייעודי שפותח על-ידי מיקרוסופט וסמסונג – המחשב הזעיר שנקרא מיקרו:ביט כולל ממשק ידידותי שמאפשר לילדים ללמוד את יסודות התכנות, את עקרונות החשיבה הלוגית והחשיבה האלגוריתמית ובעיקר לפתח יכולות לפתרון בעיות על בסיס חשיבה שיטתית כמו גם יצירתיות ומקוריות.

קייטנות קיץ בתחומי האמנות

עוד ז'אנר פופולרי מאוד של קייטנות קיץ הוא בתחומי האמנות. מדובר באופן טבעי במגוון רחב מאוד של אפשרויות, שכולל בין השאר קייטנת קיץ בתחום הקולנוע, קייטנות מוזיקליות, קייטנות שנערכות במוזיאונים ושמרחיבות מאוד את ההיכרות של הזאטוטים עם זרמי אמנות מרכזיים וכמובן מאפשרות להם להביא לידי ביטוי כישרון ובעיקר את עולמם הפנימי, קייטנות מחול ועוד.

כל קייטנה שכזו כוללת פעילויות רבות שמותאמות לגילאי הילדים (כשבמרבית המקרים החלוקה היא לקבוצות גיל ממוקדות) ובנוסף פעילויות כיפיות "רגילות" כמו ימי בריכה וכו'.