סנפלינג – חוויה בלתי נשכחת

הארץ שלנו מציעה שלל חוויות, מצפון לדרום. שפע מסלולי הטיול כוללים נופים מרגשים, חיות בר ייחודיות, צמחייה האופיינית לכל אזור וטיול הוא הזדמנות להכיר את הארץ. טיולים המשלבים סנפלינג הם טיולים אשר מאפשרים למשתתפים להכיר את הארץ מזווית אחרת ולצאת עם חוויה אשר אין שנייה לה.

אירועים בהם משתלבת פעילות סנפלינג

  • טיולי אתגר – טיולי אתגר אלו טיולים שהמסלולים שלהם מחייבים ירידה במצוקים בעזרת חבלים. ישנם מספר יעדים בארץ אשר מחייבים סנפלינג, כמו הנקיק השחור שבצפון או נחל רחף שבדרום. במידה והחלטתם לצאת לטיול מסוג זה, הגלישה תהיה חלק מהחוויה וחובה לבצע אותה עם הדרכה מקצועית וציוד מתאים.
  • ימי גיבוש – ימי גיבוש אלו ימים חשובים עבור הארגון והמשתתפים בו. במקום "לשבור את הראש" על פעילות שהעובדים או הצוות כבר חווה כנראה, היציאה אל השטח יכולה לתת את הפתרון המושלם. ישנם יעדים רבים אליהם אפשר לצאת וניתן לבחור את רמת הקושי המתאימה ביותר לצוות. כמו כן, אפשר לשלב פעילויות טבע נוספות.
  • פעילות בר/בת מצווה – החיבור לארץ הוא טבעי ובמיוחד בשנת בר או בת המצווה. ההחלטה לוותר על הפעילות הגרנדיוזית ולהשקיע בפעילות איכותית, הופכת לנפוצה יותר בשנים האחרונות וטיולי סנפלינג הם אידאליים עבור נוער שאוהב אתגרים.
  • טיולים מחו"ל – מדי שנה ולאורך כל השנה מגיעות קבוצות של תיירים מחו"ל. קבוצות אלו מגיעות בדרך כלל ליעדים המוכרים, אך רבים מהמשתתפים בטיולים רוצים לראות עוד חלקים של הארץ וטיולי אתגר הם מושלמים עבורם.

כיצד מתבצע הסנפלינג

בהתאם למסלול יקבע כיצד תתבצע הפעילות. ישנם אזורים בארץ, כמו מערת קשת, בהם אפשר לשלב פעילויות נוספות. למשל, גשר חבלים או באנג'י. החוויה עצמה תתוכנן מבעוד מועד והמדריך המוסמך יגיע עם כל הציוד הנדרש לכך. בהתאם למסלול ולאופי של הקבוצה, תתבצע הדרכה מקדימה.

חשוב לציין כי תמיד תתקיים הדרכה ופעמים רבות היא תתקיים לפני היציאה למסלול ושוב לפני הגלישה. סנפלינג זו פעילות בטוחה לחלוטין וגם אם ישנו חשש בתחילה, אפשר להעלות את כל השאלות בפני המדריך ואין סיבה למהר לצאת לדרך.

הירידה במסלול תתבצע אחד אחרי השני כאשר המדריך מנחה את המשתתפים, עוזר, מסייע ופנוי להתייחס לכל משתתף ומשתתפת לפני, במהלך ואחרי הגלישה.

לעשות סנפלינג עם ביטחון מלא

בארץ ישנם שלל מסלולים המשלבים טיפוס וגלישה. כל המסלולים הם מסלולים מסודרים ואפשר למצוא מסלולים בכל חלקי הארץ ובכל רמות הקושי. ההחלטה לאיזה מסלול לצאת צריכה להביא בחשבון מרכיבים שונים, בהם אזור המסלול המבוקש לטיול, מספר המשתתפים, קושי ההליכה ויש להתחשב גם בעונות השנה.

ההחלטה לצאת לטיול סנפלינג יכולה להיות פשוטה ועם זאת תמיד יש לצאת לטיול בטוח. כלומר, אין לצאת ללא ידע מקדים או ללא מדריך מוסמך. כמו כן, יש להקפיד לצאת תמיד עם ציוד שנשמר היטב ומתאים למסלול ולמספר המשתתפים.