מתכננן חופשת סקי באירופה? 7 דגשים חשובים לרכישת ביטוח נסיעות לחו"ל

אם אתם מתכננים חופשת סקי באירופה, בוודאי הנושא של ביטוח נסיעה לחו"ל של הפניקס או כל חברת ביטוח אחרת עלה על דעתכם. בכל נסיעה לחו"ל, ובפרט נסיעה הכוללת השתתפות בפעילויות ספורט אתגרי, חשוב מאוד לבחור ביטוח נסיעות איכותי אשר יגן עליכם בכל מקרה של מצב בריאותי או סכנה כלשהיא, ובכל צורך מתאים לו תהיו זקוקים במהלך החופשה. לכן, בביטוח הנסיעות אל תנסו לחסוך. בחרו ביטוח איכותי ושלם אשר יכלול את כל מה שייתכן ותהיו זקוקים לו בזמן הנסיעה, הדבר הינו חשוב מאוד עבור השקט הנפשי שלכם ועבור הבטיחות שלכם.

הנה 7 דגשים חשובים אשר עליכם לדעת בנוגע לביטוח נסיעות לחו"ל:

1. אילו כיסויים כולל ביטוח נסיעות לחו"ל?

ביטוח נסיעות לחו"ל כולל שני כיסויים עיקריים: ביטוח כבודה וביטוח רפואי. ביטוח הכבודה הינו ביטוח אשר מבטח את המטען שלכם ומעניק לכם פיצוי במקרה של אובדן או גניבה. ביטוח שכזה מומלץ מאוד לעשות עבור חפצים יקרי ערך שאתם לוקחים עמכם כמו טלפונים סלולאריים ומצלמות.

ביטוח רפואי כולל צרכים רפואיים שונים להם יתכן ותהיו זקוקים בזמן השהות בחו"ל.

2. מה כולל הביטוח הרפואי?

החלק של הביטוח הרפואי בביטוח נסיעות לחו"ל כולל כיסוי לכמה דברים חשובים להם ייתכן ותהיו זקוקים במהלך הטיול:

  • כיסוי של ימי אשפוז בבית חולים בזמן השהות בחו"ל (כמובן, חשוב לבחור ביטוח המעניק כיסוי מלא לכל ימי האשפוז, גם אם יהיה מדובר באשפוז ממושך חלילה).
  • כיסוי לרכישה של תרופות בחו"ל, בין אם מדובר בתרופות שאתם נוטלים באופן קבוע או בתרופות שתהיו זקוקים להן בפתאומיות בזמן השהות במקום.
  • כיסוי עבור טיפולים רפואיים בשעת חירום, וחשוב לוודא כי הוא כולל גם טיפולי שיניים במידת הצורך, במיוחד אם אתם יוצאים לפעילות ספורט אתגרי כמו סקי בו אתם חשופים לפגיעות שונות.
  • כיסוי עבור הטסה רפואית חזרה לארץ במידת הצורך.
  • כיסוי עבור הטסת גופה לארץ במידת הצורך.
  • כיסוי עבור איתור וחילוץ מטיילים, כיסוי חשוב מאוד בטיולי סקי וטיולים אתגריים דומים.

3. הרחבות לביטוח

שימו לב כי לא כל ביטוח בסיסי כולל את כל הכיסויים עליהם כתבנו בסעיפים הקודמים וחשוב לרכוש את ההרחבות הללו במידת הצורך, במיוחד עבור טיולי סקי.

4. זמן הביטוח

חשוב מאוד לרכוש פוליסת ביטוח המכסה את כל הימים בהם אתם שוהים בחו"ל, מרגע הטיסה ועד רגע החזרה לארץ. בנוסף, ישנם כאלו אשר מעדיפים לרכוש ביטוח המעניק להם גם כיסוי מוקדם יותר למקרים בהם יצטרכו לבטל את הטיסה.

5. פירוט נתונים אישיים

חשוב מאוד לבדוק כי הפוליסה אותה אתם רוכשים כוללת פירוט מלא של הנתונים האישיים של כל הנוסעים. אל תנסו להסתיר מידע בכדי להוזיל את תנאי הפוליסה, הדבר הזה יכול לעלות לכם ביוקר מאוחר יותר.

6. השוואת עלויות

חשוב מאוד לבצע השוואה של עלויות בין הפוליסות בחברות השונות, לעיתים תגלו פערים משמעותיים.

7. חשוב לבדוק האם תקבלו תשלום מיידי בחו"ל על הצרכים השונים או שתצטרכו להוציא את הכסף מכיסכם ולקבל החזר לאחר מכן.