מחנה קיץ

מחנה קיץ בחו"ל – האם זה כדאי?

בישראל תחום מחנות הקיץ עדיין לא מפותח כל כך כמו בחו"ל. כאן הורים רבים חוששים לשלוח את הילדים למסגרת קבועה לזמן ממושך כל כך, ורבים מהם משאירים את הילדים בחופשת הקיץ. בחו"ל הורים רבים מבינים כי בשל עבודתם אין להם אפשרות להשאיר את הילדים בבית, והם גם לא יהנו כל כך מהחופשה בצורה כזו, ולכן בוחרים לשלוח אותם אל מחנה קיץ איכותי ומהנה אשר יעניק להם חוויות בלתי נשכחות, יהפוך את חופשת הקיץ להרבה יותר מיוחדת עבורם וכמובן, יאפשר להורים להמשיך בעבודה הקבועה שלהם ללא הפרעות.

ילדים ישראלים במחנות בחו"ל

בישראל, בשל הביקוש הנמוך, קשה למצוא מחנה קיץ איכותי וברמה גבוהה ולכן כיום הורים רבים אשר רוצים לשלוח את הילדים שלהם אל מחנה קיץ בוחרים לשלוח אותם אל מחנה בחו"ל. לפני שמקבלים החלטה כזו חשוב מאוד לדעת האם מחנה כזה יכול להתאים לילד. קודם כל, אם אתם בוחרים לשלוח את הילד אל מחנה קיץ בחו"ל, 2 אפשרויות עומדות בפניכם:

  • מחנה קיץ מיוחד עבור ישראלים
  • מחנה קיץ כללי אשר מתאים לילדים דוברי אנגלית.

חשוב מאוד לבחור באופציה המתאימה עבור הילד בכדי שהוא יוכל להשתלב במחנה ללא כל בעיה.

הכנה לקראת המחנה

מחנה קיץ בחו"ל משמעותו שלא תוכלו ללכת לבקר את הילד בכל פעם שתרצו או אם הוא יצטרך אתכם שם, ולכן חשוב מאוד להכין אותו היטב למחנה הזה ולקבל יחד איתו את ההחלטה על פניה למחנה קיץ מהסוג הזה.

זכרו כי מדובר בטיסה, שהיה במקום לא מוכר, מרוחק מבני משפחה ומהחברים המוכרים ולכן חשוב לוודא כי הילד באמת מעוניין במחנה כזו ומוכן למה שיקרה בו, ולוודא כי לילד יש מספיק כישורים חברתיים בכדי להשתלב במחנה באופן הטוב ביותר.

כך תוכלו לשלוח את הילדים שלכם אל מחנה קיץ בחו"ל בהרגשה בטוחה יותר ותוך ידיעה ברורה כי הם יוכלו להשתלב בהם וכי הם פונים אל מחנה איכותי המתאים להם ומחנה בו יוכלו לצבור חוויות רבות שילוו אותם לכל החיים.