חופשה רומנטית בפראג

לטייל חבוקים  בעיר פראג

גם כאשר אי אפשר היה לבקר בה חלמו עליה וכתבו עליה שירים. זוהי פראג כמובן, עיר הידועה ביופי שלה, באתרים העתיקים, הארמונות, הגשרים מעל מי נהר הוולטובה ובאופן כללי באווירה הרומנטית שבאוויר.

בפראג ישנו שילוב מנצח בין עתיק לחדש, בין הסמטאות הבנויות אבן לבין חנויות של כל המותגים הנחשבים, בין מסעדות עממיות עם אוכל מסורתי לבין מסעדות ובתי קפה חדישים.

חופשה בעיר פראג היא פתרון נפלא לחופשה רומנטית שלא מעיקה על הכיס. פראג היא לא רחוקה, לא יקרה כמו ערי בירה אחרות באירופה והיא מעניקה חופשה רומנטית הכוללת חיי תרבות ולילה עשירים ואתרים קסומים שהופכים את החופשה לבלתי נשכחת.

במאמר שלפינכם טעימה קטנה מתוך עשרות אתרי תיירות, אטרקציות, מוזיאונים ונקודות חן שאסור לפספס בפראג. על כל אלו ועוד תמצאו מידע מורחב באתר מדריך פראג

העיר העתיקה וגשר קארל

גשר קארל, הגשר המפורסם ביותר בפראג מחבר בין העיר העתיקה לרובע לסר. הגשר הומה אדם מהבוקר עד הלילה. לאורכו תוכלו לראות מופעי רחוב מוזיקליים וגם דוכני אמנות ותכשיטים. מן הגשר נשקף נהר הוולטובה ונופה המרהיב של העיר, גגות הבתים העתיקים והחדשים, צריחי הכנסיות המחודדים, הארמונות המפוארים. הגשר מואר בלילה כך שההליכה לאורכו בשעות הערב והלילה היא חוויה רומנטית במיוחד.

העיר העתיקה של פראג היא אזור מקסים בו תטיילו בין בתי האבן הבנויים בסגנון בארוקי וגותי ובתי קפה קטנים או חנויות בוטיק. אחת הנקודות הבולטות בעיר העתיקה השעון האסטרונומי שבבית העיריה הישן. שעון ייחודי זה נבנה במאה ה- 15. מומלץ לחכות לשעה עגולה בה יציצו מתוך דלת שנפתחת 12 השליחים של ישו. ממרומי מגדל השעון תוכלו לצפות על נופה היפה של העיר.

רובע המצודה

מצודת פראג היא המצודה העתיקה בעולם וניתן לראות אותה מכל נקודה ברחבי העיר. שתי עובדות אלה הופכות אותה למרשימה במיוחד. במצודת פראג יושב היום נשיא צ'כיה. אחת האטרקציות במקום היא טקס החלפת המשמרות אשר מזכיר את טקס החלפת המשמרות בארמון בקינגהם.

סביב המצודה של פראג ישנם גנים מטופחים, ארמונות כמו ארמון שוורצנברג המעוטר בשחור לבן או ארמון שטרנברג בו מוצגות יצירות אמנות. הארמונות היפים הם רק חלק מהמבנים המקיפים את כיכר הרדצ'ני שברובע. גולת הכותרת של רובע המצודה היא קתדרלת סנט וינטוס בעלת מגדל השעון הבולט.

להתחבר לשורשים

כמו בערים אירופאיות רבות במזרח אירופה, גם בפראג ישנו רובע יהודי. הרובע היהודי בפראג נבנה עוד במאה ה- 13. בין הסמטאות העתיקות נמצאים מספר בתי כנסת, אולם לזכר היהודים שנספו בשואה וגם בית קברות יהודי אשר בו קבור המהר"ל. כאשר מטיילים ברובע יהודי ומגיעים לאתרים בעלי צביון יהודי בחו"ל ישנה התרגשות גם בקרב החילוניים והפחות רגשנים שבינינו.

בוא נרקוד עד אור הבוקר

בפראג חיי תרבות עשירים וגם חיי לילה סוערים, בידור מכל הסוגים, אוכל ומה לא. אחד המקומות הייחודיים שלא כדאי להחמיץ ביקור בהם הוא התיאטרון השחור של פראג. מופע התיאטרון השחור כולל מוזיקה, מחול מודרני ופנטומימה על רקע שחור כאשר רק אלמנטים מסויימים על הבמה מוארים באור זוהר וצבעוני. מופע מרתק ומקסים.

בנוסף, תמצאו בעיר פראג שפע של מועדונים בהם ישנם מופעי מוזיקה או ריקודים, בארים ופאבים. מלבד אלה, פראג המוארת בלילה היא חוויה רומנטית בפני עצמה.