הפעלות לילדים משחקים של פעם

הילדים משועממים? עוד פעם הם יושבים ובוהים בטלוויזיה או במחשב? אי אפשר לנתק אותם מהטלפון הסלולרי? רבים מההורים מוצאים את עצמם נזכרים בנוסטלגיה במשחקי הילדות של פעם. כדאי לדעת שאם עורכים לילדים היכרות עם אותם המשחקים של פעם, רבים מהם מגלים במהירות את חדוות המשחק ומשתפים פעולה בשמחה. הצטרפו אלינו והיזכרו מחדש או הכירו אילו משחקים יכולים לממש כהפעלות לילדים – בבית, בחצר, ביום ההולדת ובכל מפגש חברתי.

מה עושים עם נר ובקבוק?

משחק הפעלה פשוט לכאורה, מסוגל להלהיב באותה המידה גם את ילדי הגן וגם את ילדי בית הספר. מה צריך לצורך הפעילות? כמה בקבוקי משקה רגילים, כמה נרות וכמה חוטים. ומה עושים? בקצהו של כל נר קושרים חוט. את אותו החוט קושרים סביב מותנו של הילד כאשר הנר משתלשל כמעין "זנב". המטרה של המשחק היא להשחיל את הזנב הזה לתוך פתחו של הבקבוק. אסור להיעזר בידיים ועושים זאת באמצעות כיפוף הברכיים. המשחק מתאים לכל מספר משתתפים בהתאם למספר הבקבוקים. הראשון שמצליח – מנצח.

ים? יבשה!

משחק ים יבשה האהוב אפשר לשחק בכל מקום פנוי – בחדר גדול, בגינה ציבורית, במרפסת. העיקרון של המשחק פשוט – קיים אזור מסוים שנחשב ל"ים". אזור אחר נחשב ל"יבשה". ניתן להיעזר למשל בחישוקים שישמשו בתור איים של יבשה. אפשר להחליט ששטיח או מרצפת מסוימת תהיה הים. אם משחקים על החוף, ניתן פשוט לצייר על החול סימני גבול. אחד הילדים (או ההורים) לוקח על עצמו את תפקיד הכרוז. להוראותיו חייבים להישמע במהירות האפשרית. כאשר קוראים "ים!" על כל הילדים לקפוץ ל"מים". כאשר קוראים "יבשה!" חייבים לקפוץ ליבשה. האחרון שמצליח או מי שמתבלבל נפסל עד הסיבוב הבא. האחרון שנותר – מנצח.

חם לי קר לי

לא משנה אם בחוץ יורד גשם או ששורר שרב, תמיד אפשר לשחק במשחק "חם קר". זהו משחק פשוט להפליא, אך גם מהנה מאוד. המטרה של המשחק היא להחביא חפץ כלשהו – כוס פלסטיק, צעצוע קטן, מחזיק מפתחות או כל דבר אחר ולכוון את ה"מחפש" באמצעות רמזים. כאשר המחפש מתקרב לאזור שבו חבוי החפץ מכריזים "מתחמם". כאשר הוא מתרחק מכריזים "מתקרר". לאחר שהחפץ החבוי נמצא, ילד אחר הופך למחפש ומתחילים מהתחלה.

רוצים רעיונות נוספים? אפשר לארגן אביזרים שונים ולקיים תחרויות או פעילויות. גולות, חבלי קפיצה, גומי, כל אלה מאפשרים להעביר את הזמן בפעילות נחמדה וחברתית, עם שפע הנאה.

המאמר נכתב ע"י הפעלות לימי הולדת אגדודס